Rog Strix Scope RX vs NX

speederly

Hectopat

Bu iki klavyeden hangisini tercih etmeli?

Bu iki klavyeden hangisini tercih etmeli?
Optik anahtarlı RX'i tavsiye ederim. Araştırırsan optik anahtarların ne kadar sorunsuz ve iyi olduğunu anlarsın mekaniklere göre.

Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce uzun bir araştırma sonucu gidip NX DELUXE modelini aldım.

Yeni seri modellerde ASUS ROG NX switchler var, lube'lanıp geliyor. gayet hoş basım hissiyatı var. Düz bir kırmızı switchten daha kaliteli oldugunu hisettiriyor.
Rx modelinin sıkıntısı şu, diğer switchlerle aynı ölçülere sahip değil. Kullanılan pcb üzerindeki led ve portlar da zaten başka bir switchle değişime izin vermiyor.
Keycapler dayanıksız. Forumlarda keycap kırılması ile ilgili bir çok problem var. Tuşlarda çift basma sorunu oluşabiliyor. Bu problemler Romer G switchlerde de mevcuttu, switch yapısı ve keycaplerle alakalı. 4 ince noktadan switch'e bağlandığı için daha dayanıksız oluyor.

Basım hissiyatı olarak kesinlikle RX modeli çok daha güzel ve keskin. NX modeli ise Düz kırmızı switch'in bir tık üstü oluyor. Ama uzun vadede sürdürülebilirlik, tamir olanağı ve modlamaya uygun olmasından dolayı ben NX switch tercih ettim. Karar size kalmış durumda.

Edit: Ses olarak RX olan bir tık daha sesli ve çok hassas. Sadece oyun oynamıyorsanız, rahatsız edici olabilir. Benim tavsiyem NX modeli olurdu.

Merhaba ben yaklaşık 1.5 senedir rx red versiyonu kullanıyorum çok memnunum şimdi babam klavyeme çöktüğü için yeniden rx almayı düşünüyordum nx modelinde bilek destekli olması bi cezbetmedi değil, @itskrang sizde araştırmışsınız baya rx kullanıcı olarak hiçbir sorun yaşamadım klavyeden o yüzden hiç riske atmayıp yeniden rx almayı düşünüyorum

Nx modellerde genelde ABS keycapsler kullanılıyor. RX modellerde ise PBT kullanılıyir. RX derdim.

Nx modellerde genelde ABS keycapsler kullanılıyor. RX modellerde ise PBT kullanılıyir. RX derdim.
Hayır iki modelde de Double-shot ABS kullanılıyor. PBT modeli'de mevcut lakin türkiyede satışı yok/yada çok az.
Merhaba ben yaklaşık 1.5 senedir rx red versiyonu kullanıyorum çok memnunum şimdi babam klavyeme çöktüğü için yeniden rx almayı düşünüyordum nx modelinde bilek destekli olması bi cezbetmedi değil, @itskrang sizde araştırmışsınız baya rx kullanıcı olarak hiçbir sorun yaşamadım klavyeden o yüzden hiç riske atmayıp yeniden rx almayı düşünüyorum
Asus rüştünü ispatlamış bir firma, sorun yaşamaktan ziyade daha uzun vadede olabilecek problemleri baştan elemek için NX Tercih ettim. Ben Lube'lamayı ve keycap değiştirmeyi seviyorum o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı