ROG STRIX XG27AQ mu MSI Optix MAG274QRF-QD mu?

Şimdi tek tek gidelim istiyorum. Çünkü anlamadığın bir nokta var.
Bu renk kalibrasyonu dediğin olayı "Kalibrasyon aleti olmadan yapamazsın Kalibrasyon Cihazı"
Bu cihazın amacı doğru renk ayarını aşama aşama test ederek bulması. Senin bunu yapma şansın yok. Manuel olarak OSD menüsünde ki ayarlardan bir şeyler yaparsın fakat bu cihaz kadar verimli veya doğru olmaz.
Köşede noktaya gelirsek. Hemen hemen her monitör panelinde mevcuttur. Kendi kullandığım ASUS monitörde de var. Kafan takılmasın.
Teşekkür ederim tekrardan yorumların için. O zaman bu "default ayarları iyi değil kendiniz ayar yapmalısınız" kısmı, monitörün OSD ayarlarıyla alakalı yani.

Teşekkür ederim tekrardan yorumların için. O zaman bu "default ayarları iyi değil kendiniz ayar yapmalısınız" kısmı, monitörün OSD ayarlarıyla alakalı yani.
Hocam o noktalar cercevede olan noktalar bende de var. Panel ekran yuzdesi olarak sıfır gibi görünebilir ama içten cerceveli. Ek olarak monitörün osd uygulamasi var indirip renk ayarlarini tek tek deneyebilirsin kullanimi kolay ve basit.

Hocam o noktalar cercevede olan noktalar bende de var. Panel ekran yuzdesi olarak sıfır gibi görünebilir ama içten cerceveli.
Sorun yok yani, büyüme gibi bir durum olmadı ?

Peki silme işlemini nasıl yapacağız ? Anladığım kadarıyla kasa ile panel arasında ufak boşluk var, normal monitörler gibi hafif nemli bezle silince sıkıntı çıar mı acaba ?

Sorun yok yani, büyüme gibi bir durum olmadı ?

Peki silme işlemini nasıl yapacağız ? Anladığım kadarıyla kasa ile panel arasında ufak boşluk var, normal monitörler gibi hafif nemli bezle silince sıkıntı çıar mı acaba ?
Yok zaten cok yakindan bakinca görünüyor ayrica ekran o kısımlara görüntü vermiyor o yüzden dert etme cok takıntı etmiyorsun bir sure sonra😊 Silme işlemi için hafif nemli bez veya gözlük bezi olabilir ben onunla yapiyorum genelde

Yok zaten cok yakindan bakinca görünüyor ayrica ekran o kısımlara görüntü vermiyor o yüzden dert etme cok takıntı etmiyorsun bir sure sonra😊 Silme işlemi için hafif nemli bez veya gözlük bezi olabilir ben onunla yapiyorum genelde
Bugün yarın incelemeyi bırakacağım. Gerçekten benim monitörden sonra buna geçince çağ atladım. Yeşiller yeşil, maviler mavi, griler siyahlar felan bende çok garipmiş. Ama hangi ayarlarda oyunları, filmleri, dizileri kullanmalıyım bilemedim. FPS için FPS ve RPG modu güzel onları çözdüm de diğer taraflar baya karışık bende. Dün o noktayı görememiştim bugün gündüz bakınca gördüm dikkatimi çekti bakalım alışırım inşallah :)

Yeni konular

Geri
Yukarı