ROG Zephyrus Uykuya Geçmiyor

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim bilgisayar birden fazla sıfır kurulum yapmama rağmen kapatma seçeneklerinden uykuya tıkladığım halde uykuya geçmiyor. Ekranı kilitleyip bekleme modu gibi bir şeye geçiyor. Burada belirtilen şeyleri yaptım. Herhangi bir sorun bulmadı ve değişen bir şey olmadı. BIOS, Chipset vs. güncel. Bir türlü çözemedim. Şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar
Düzenleme: Başlıkta belirtmiştim modeli ama silinmiş. ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modeli. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sorunu araştırdığımda bir çok kullanıcının bu durumu yaşadığını fark ettim. Sanırım 2021 model G14'lerin BIOS'undan tam uykuya geçmeyi kaldırmışlar. Uyku denildiğinde Windows sadece Modern Standby moduna geçiyor. Benim istediğim RAM hariç tamamen uykuya geçmesiydi. Bunu da kaldırmışlar anladığım kadarıyla. Yeni G14 sahipleri bunu deneyebilir mi?

Ek olarak CMD üzerinden powercfg /a kodunu çalıştırıp bakabilirsiniz.
Bende çıkan sonuç:
1632842406663.png

Son düzenleme:
Sizde de aynıymış hocam. Sanırım Asus BIOS üzerinden S3 olarak bildiğimiz normal uyku modunu kaldırıp Modern Standby a geçiş yapmış. Tam bir rezillik. Umarım yakın zamanda BIOS'a eklenir.

Hocam bir gelişme olursa konuya yazarsan sevinirim
Hocam ben cihazı değişim için yolluyorum. Umarım değişim raporu çıkar. Diğer konuda ki ses olayından dolayı yolluyorum açıkçası. Geri kalanı çok sorun değil ama aldığım yeri aradım. Sizin cihazınızda büyük ihtimalle sorun vardır değişim raporu çıkar dediler. Size de bilgi vereyim dedim.

Hocam ben cihazı değişim için yolluyorum. Umarım değişim raporu çıkar. Diğer konuda ki ses olayından dolayı yolluyorum açıkçası. Geri kalanı çok sorun değil ama aldığım yeri aradım. Sizin cihazınızda büyük ihtimalle sorun vardır değişim raporu çıkar dediler. Size de bilgi vereyim dedim.
Hocam ses rahatsız etmiyor demiştiniz 😅
Eğer ses kulağınızı dayayıpta işitebileceğiniz düzeydeyse değişim istemeseydiniz keşke artık yeni cihazların hepsinde böyle bobin sesi diyorlar adaptörde bile var hatta ve hatta PS5'te bile aynı sorun var fazla duyulmuyorsa dert etmeyin bence.
Hocam ses rahatsız etmiyor demiştiniz 😅
Eğer ses kulağınızı dayayıpta işitebileceğiniz düzeydeyse değişim istemeseydiniz keşke artık yeni cihazların hepsinde böyle bobin sesi diyorlar adaptörde bile var hatta ve hatta PS5'te bile aynı sorun var fazla duyulmuyorsa dert etmeyin bence.

Yeni gelecek cihazda da kuvvetle muhtemel aynı sesi duyacaksınızdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı