ROG Zephyrus Uykuya Geçmiyor

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim bilgisayar birden fazla sıfır kurulum yapmama rağmen kapatma seçeneklerinden uykuya tıkladığım halde uykuya geçmiyor. Ekranı kilitleyip bekleme modu gibi bir şeye geçiyor. Burada belirtilen şeyleri yaptım. Herhangi bir sorun bulmadı ve değişen bir şey olmadı. BIOS, Chipset vs. güncel. Bir türlü çözemedim. Şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar
Düzenleme: Başlıkta belirtmiştim modeli ama silinmiş. ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modeli. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sorunu araştırdığımda bir çok kullanıcının bu durumu yaşadığını fark ettim. Sanırım 2021 model G14'lerin BIOS'undan tam uykuya geçmeyi kaldırmışlar. Uyku denildiğinde Windows sadece Modern Standby moduna geçiyor. Benim istediğim RAM hariç tamamen uykuya geçmesiydi. Bunu da kaldırmışlar anladığım kadarıyla. Yeni G14 sahipleri bunu deneyebilir mi?

Ek olarak CMD üzerinden powercfg /a kodunu çalıştırıp bakabilirsiniz.
Bende çıkan sonuç:
1632842406663.png

Son düzenleme:
Buyurun
Eğer ürünü vermediyseniz değiştirmeyin yazık olur bence her laptopta var bu sorunlar gelecek ürününde nasıl olacağı meçhul
Teşekkür ederim hocam. Bende tek sıkıntı bu değildi. Neredeyse bir A4 kağıdı sorun vardı. Yazıp yolladım bugün. Gelecek üründe de sorun olursa tekrar gider hocam. Süreci buradan paylaşırım.

Teşekkür ederim hocam. Bende tek sıkıntı bu değildi. Neredeyse bir A4 kağıdı sorun vardı. Yazıp yolladım bugün. Gelecek üründe de sorun olursa tekrar gider hocam. Süreci buradan paylaşırım.

Hocam kolay gelsin tekrar rahatsız ediyorum sizin cihazınızın sıcaklık değerleri nasıldı benimki sessiz modda Chrome açıkken CPU 50-55 GPU 50'lerde CS:GO performans modunda CPU 80-82 GPU 70-75 civarı değerler normal mi sizinkiler kaçtı acaba
Hocam kolay gelsin tekrar rahatsız ediyorum sizin cihazınızın sıcaklık değerleri nasıldı benimki sessiz modda Chrome açıkken CPU 50-55 GPU 50'lerde CS:GO performans modunda CPU 80-82 GPU 70-75 civarı değerler normal mi sizinkiler kaçtı acaba
birde sizce cihaz boşta ve oyundayken hangi modda kullanmalıyım boşta sessiz oyunda performans diyorlar

birde sizce cihaz boşta ve oyundayken hangi modda kullanmalıyım boşta sessiz oyunda performans diyorlar
Ne rahatsızlığı hocam. Boştaki değerler bende 50 civarıydı. Sessizde ve iGPU modu açık kullanıyordum. Arada bir kısa süreli fan açıp kapatıyordu. Oyunda turboda dereceler hemen hemen aynıydı. Bir tek denemek için ETS2 max ayarlarda oynamıştım.

Ben cihazı normal kullanımda sessiz modda, bir iş yapacaksam dengeli modda kullandım. Turboyu sadece sentetik testlerde ve oyunda bir kez kullandım. Çok sesli çalışıyor bana kalırsa. Verdiği fazladan performansa değmiyor açıkçası. Oyun için performans daha ideal olabilir.

Ne rahatsızlığı hocam. Boştaki değerler bende 50 civarıydı. Sessizde ve iGPU modu açık kullanıyordum. Arada bir kısa süreli fan açıp kapatıyordu. Oyunda Turbo'da dereceler hemen hemen aynıydı. Bir tek denemek için ETS 2 Max ayarlarda oynamıştım.

Ben cihazı normal kullanımda sessiz modda, bir iş yapacaksam dengeli modda kullandım. Turbo'yu sadece sentetik testlerde ve oyunda bir kez kullandım. Çok sesli çalışıyor bana kalırsa. Verdiği fazladan performansa değmiyor açıkçası. Oyun için performans daha ideal olabilir.

Zepyhrus serisi sıcaklık konusunda biraz sıkıntılı bir seriymiş gerçi ASUS'larda genel bir sıkıntı var şu linkteki ayarları yaptım CPU sıcaklığı dengelendi biraz 50-55'lerde Chrome'dayken

Zepyhrus serisi sıcaklık konusunda biraz sıkıntılı bir seriymiş gerçi ASUS'larda genel bir sıkıntı var şu linkteki ayarları yaptım CPU sıcaklığı dengelendi biraz 50-55'lerde Chrome'dayken
14 inç için güçlü bir işlemci hocam. Isınması normal geliyor bana. Kucağımda kullanırken alttan hiç hava girmediğinde fanlar genelde çalışıyordu sessiz modda da. Şimdi aklıma geldi. Laptop değişimden gelince bende bakacağım hocam. İade alırlarsa IdeaPad 5 Pro almayı düşünüyorum. Ben G14 aldığım zaman gelmemişti. Değişim yaparlarsa da attığınız videoyu denerim.

14 inç için güçlü bir işlemci hocam. Isınması normal geliyor bana. Kucağımda kullanırken alttan hiç hava girmediğinde fanlar genelde çalışıyordu sessiz modda da. Şimdi aklıma geldi. Laptop değişimden gelince bende bakacağım hocam. İade alırlarsa Ideapad 5 Pro almayı düşünüyorum. Ben G14 aldığım zaman gelmemişti. Değişim yaparlarsa da attığınız videoyu denerim.
msi alpha 15 te 40-45 lerde gezerken asusta 50-55 ler anormal geliyo bana bi soğutucu takviyesi gerekli muhtemelen

Son düzenleme:
14 inç için güçlü bir işlemci hocam. Isınması normal geliyor bana. Kucağımda kullanırken alttan hiç hava girmediğinde fanlar genelde çalışıyordu sessiz modda da. Şimdi aklıma geldi. Laptop değişimden gelince bende bakacağım hocam. İade alırlarsa Ideapad 5 Pro almayı düşünüyorum. Ben G14 aldığım zaman gelmemişti. Değişim yaparlarsa da attığınız videoyu denerim.

İdea pad Pro'yu da çok değerlendirdim. Ama bu bilgisayarı aldım. Ekran kartı daha iyi Lenovo'nın lakin RAM'lar lehimli. Bu düşünce bile beni rahatsız etti açıkçası.
Hadi 32GM ile gelse tamam ama 16gb lehimli olması beni hepten soğuttu. Bu laptopta inşallah tek slot 16 gelecek ve diğer slotla sistemin izin verdiği ölçüde yükseltme yaparak kullanabileceğim.

Arkadaşlar bir şey danışıcağım bilgisi olan yada deneyebilecek olan yazarsa sevinirim internetten film izlerken belirli süre sonra esc ile filmi kapatınca siteye döndüğümde ekran birden donuyor bu olayı 3. Kere deneyişim bir defasında da youtube da video izlerken arkada video oynarken güç seçeneklerine baktığımda başıma gelmişte yani bilgisayar açıldıktan ve video izlemeye başladıktan yaklaşık 20 dk sonra bunları yaptığımda donuyor bu olay donanımsal mı yazılımsal mı anlayamadım yardımcı olabilecek var mı?

İdea pad Pro'yu da çok değerlendirdim. Ama bu bilgisayarı aldım. Ekran kartı daha iyi Lenovo'nın lakin RAM'lar lehimli. Bu düşünce bile beni rahatsız etti açıkçası.
Hadi 32GM ile gelse tamam ama 16gb lehimli olması beni hepten soğuttu. Bu laptopta inşallah tek slot 16 gelecek ve diğer slotla sistemin izin verdiği ölçüde yükseltme yaparak kullanabileceğim.

Ideapad 5 Pro'nun tek eksisi bence lehimli RAM. Onun haricinde çok güzel cihaz.

Arkadaşlar bir şey danışıcağım bilgisi olan yada deneyebilecek olan yazarsa sevinirim internetten film izlerken belirli süre sonra esc ile filmi kapatınca siteye döndüğümde ekran birden donuyor bu olayı 3. Kere deneyişim bir defasında da youtube da video izlerken arkada video oynarken güç seçeneklerine baktığımda başıma gelmişte yani bilgisayar açıldıktan ve video izlemeye başladıktan yaklaşık 20 dk sonra bunları yaptığımda donuyor bu olay donanımsal mı yazılımsal mı anlayamadım yardımcı olabilecek var mı?

Bende genelde anti virüs çalışırken donma yaşadım. Sadece 30 dakikalık video izledim ama onda da donma yaşamamıştım. Neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı