ROG Zephyrus Uykuya Geçmiyor

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim bilgisayar birden fazla sıfır kurulum yapmama rağmen kapatma seçeneklerinden uykuya tıkladığım halde uykuya geçmiyor. Ekranı kilitleyip bekleme modu gibi bir şeye geçiyor. Burada belirtilen şeyleri yaptım. Herhangi bir sorun bulmadı ve değişen bir şey olmadı. BIOS, Chipset vs. güncel. Bir türlü çözemedim. Şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar
Düzenleme: Başlıkta belirtmiştim modeli ama silinmiş. ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QH-HZ017 modeli. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sorunu araştırdığımda bir çok kullanıcının bu durumu yaşadığını fark ettim. Sanırım 2021 model G14'lerin BIOS'undan tam uykuya geçmeyi kaldırmışlar. Uyku denildiğinde Windows sadece Modern Standby moduna geçiyor. Benim istediğim RAM hariç tamamen uykuya geçmesiydi. Bunu da kaldırmışlar anladığım kadarıyla. Yeni G14 sahipleri bunu deneyebilir mi?

Ek olarak CMD üzerinden powercfg /a kodunu çalıştırıp bakabilirsiniz.
Bende çıkan sonuç:
1632842406663.png

Son düzenleme:
Ideapad 5 Pro'nun tek eksisi bence lehimli RAM. Onun haricinde çok güzel cihaz.

Bende genelde anti virüs çalışırken donma yaşadım. Sadece 30 dakikalık video izledim ama onda da donma yaşamamıştım. Neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum açıkçası.
asusla görüştüm güncellemelerimi yapmamı istediler sorun düzeldi gibi 1-2 gün daha test edeceğim bir sıkıntı olmaz umarım
asusla görüştüm güncellemelerimi yapmamı istediler sorun düzeldi gibi 1-2 gün daha test edeceğim bir sıkıntı olmaz umarım
Edit sorun devam ediyormuş yarın asusla bir daha görüşüceğim bir sonuç alamazsam iade yada değişim isteyeceğim çokta memnundum halbuki :(

Son düzenleme:

Edit sorun devam ediyormuş yarın asusla bir daha görüşüceğim bir sonuç alamazsam iade yada değişim isteyeceğim çokta memnundum halbuki :(

Güncelleme harici bir şey diyeceklerini zannetmiyorum. Yeni ürün olduğu için iade ve değişim için aldığınız yerle görüşün diyorlar. Ben GPN den almıştım. Onlarda DOA kapsamında iade ya da değişim için distribütör firmaya gönderilmesi gerektiğini ve raporu onların vereceğini söyledi. Son durum nedir diye bugün aradım. 1 saatten fazla bekledim açan olmadı. Yarın tekrar ararım.

Güncelleme harici bir şey diyeceklerini zannetmiyorum. Yeni ürün olduğu için iade ve değişim için aldığınız yerle görüşün diyorlar. Ben GPN den almıştım. Onlarda DOA kapsamında iade ya da değişim için distribütör firmaya gönderilmesi gerektiğini ve raporu onların vereceğini söyledi. Son durum nedir diye bugün aradım. 1 saatten fazla bekledim açan olmadı. Yarın tekrar ararım.
hocam yaptığım araştırmalara göre yabancı forum sitelerinde gezindim biraz ve galiba bu kronik donanımsal bir sorun çözebilen de yok gibi gözüküyor eğer öyleyse iade almayı düşünüyorum değişim istesemde aynı sorun olucak gibi gözüküyor

Ideapad 5 Pro'nun tek eksisi bence lehimli RAM. Onun haricinde çok güzel cihaz.

Kesinlikle haklısınız. 2kg ve 16"...
Asıl benim arada kaldığım cihaz m1'li Apple macbookair di.
16 GB RAM ve 256 GB hafızalı olan.
Ama bunu sectim. 24 saatte geldi ve birazdan ofiste kuruluma başlarım. 107xxtl gibi bir fiyata almak bence makul.
Bir de merak ettiğim bir şey var. Çok önemli olmasa da, bizim bilgisayarda kapakta kayan yazı fonksiyonu var mı?

Ama bunu sectim. 24 saatte geldi ve birazdan ofiste kuruluma başlarım. 107xxtl gibi bir fiyata almak bence makul.
Bir de merak ettiğim bir şey var. Çok önemli olmasa da, bizim bilgisayarda kapakta kayan yazı fonksiyonu var mı?

Hocam sende de aynı cihazdan var galiba donma sorunu ve cw sorununu yaşıyor musun?

Hocam Asus rog zephyrus g14 freezing problem yaz dolu konu açılmış bakabilirsin

Bu sorun benimkine çok benzer mesela zephyrus serisinde genel bir sorun var galiba
Donma sorunu dediğim gibi bende de olmuştu. En sonunda bugün ulaşabildim. Cihaz hala aldığım yerde bekliyormuş. UPS kargodan dönüş bekliyorlarmış. Müşteri hizmetleri cidden çok kötü. Ne zaman gidecek, ne zaman rapor alıp iade işlemi olacak belli değil. Ha iade olacaklar mı orası da meçhul. Tüketici hakem heyetiyle çözmek zorunda kalmam umarım.

Hocam iade olursa düşünmeden M1 Air alır geçerim ben. Umarım sizde sorun yoktur. Kayan yazı özelliği yok.

Ben sadece kutugu açtım. Hiç kullanmadım jelatini bile açmadım.
Beni korkuttunuz. Hakkım varsa direk iademi etsem anlayamadım ki?
Gerçi teslim olduğu için o kolay iade sekmesi kalkmış. Trendyoldan almıştım.
Ek: Şimdi baktım hala var o sekme...

Son düzenleme:
Ben sadece kutugu açtım. Hiç kullanmadım jelatini bile açmadım.
Beni korkuttunuz. Hakkım varsa direk iademi etsem anlayamadım ki?
Gerçi teslim olduğu için o kolay iade sekmesi kalkmış. Trendyoldan almıştım.
Ek: Şimdi baktım hala var o sekme...

Herkeste böyle olacak diye bir şey yok hocam. Bize büyük ihtimalle sorunlu ürün denk geldi. Çünkü ürünün yorumları iyiydi. Burada başka alanlarda vardır. Başka konu açan görmedim ben. Deneyin sorun olursa zaten iade almak zorundalar.

@Vamola44 hocam sıfır kurulum ile denemeyi düşünüyorsan Windows 11e geçip deneyebilir misin? Ekran kartı sürücüleri vs. yayınlanmış zaten.

Geri
Yukarı