ROM kurulan Note 8 Pro global olur mu?

TEDO

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim telefonumun markası Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Ben bir kere robot atacağım diye telefonu soft brick yapmıştım ondan sonra telefonu açmak için ROM kurmuştum telefonumun Türkiye garantisi gider mi veya global sürüme geçtiğimi nasıl anlarım?

Samsung'da garantiden çıkıyor diye biliyorum. Knox sayacı var onda, ekstra olarak kara kutu gibi yapılan işlemleri takip ediyor.
Birkaç makaleye baktım, gider diyende var fark edilmezse gitmez diyende. Firmanın politikaları ile alakalı bu tamamen.

Samsung'da garantiden çıkıyor diye biliyorum. Knox sayacı var onda, ekstra olarak kara kutu gibi yapılan işlemleri takip ediyor.
Birkaç makaleye baktım, gider diyende var fark edilmezse gitmez diyende. Firmanın politikaları ile alakalı bu tamamen.
Samsung ne alaka? Xiaomi demiş.

ROM Custom mu?

Arkadaşlar benim telefonumun markası Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Ben bir kere robot atacağım diye telefonu soft brick yapmıştım ondan sonra telefonu açmak için ROM kurmuştum telefonumun Türkiye garantisi gider mi veya global sürüme geçtiğimi nasıl anlarım?

Hocam birisi Xiaomi, Delta servis ile anlaşmalı (ROM atınca garantiden çıkarmıyor bu servis) amcama ROM attığımız halde servis tamir etti demişti.
Ben araştırdım birazcık.
sanırım gerçektende öyle ama bu Delta servisi çok büyük bir kısmın sevmediğini anladım.
Yani ha garantili ha garantisiz durumu oluyor.

Root atmadıysan sıkıntı olmaz.

Global ROM olup olmadığına bakmak için:
Ayarlar'dan telefon hakkında'ya gir. MIUI sürümü kısmında.
Avrupa için eu, Hindistan için ın, Endonezya için ID, Rusya için ru, global için mı ibarasi bulunur.

Örnek: Qggxm yazıyorsa globaldir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Avrupa için eu, Hindistan için ın, Endonezya için ID, Rusya için ru, global için mı ibarasi bulunur.

M1906G7G yazıyor telefonum Türkiye garantisi vardı. Türkiye garantisi gitmiş midir? Garanti gitmedi diğelim garantisi hala Türkiye'dir değil mi?

Şimdi bende senin dediğin gibi yazıyor şu anda Türkiye garantili mi?

MIUI sürümünde böyle bir şey yazması imkansız. Tekrar kontrol et.

Şimdi bende senin dediğin gibi yazıyor şu anda Türkiye Garantili mi?

Bu garantili olduğunu göstermez sadece global ROM yüklü olduğunu gösterir.

Root atmadıysan garanti zaten devam ediyordur. Rahat etmiyorsan. Servisi ara sor.
Root attıysan garanti kalmamıştır.

Geri
Yukarı