Root uygulama kullanmamı engelliyor

SuperSU kaldır ve Magisk kur magikste gizleme olayı var root yokmuş gibi davranmasını sağlayabiliyorsun.
Magisk orijinal sayfa:
Son sürüm indirme linki:

Senin güvenliğin için, hesabının zarar görmemesi için kaldırmanı istiyorlar onların sunucuları ile alakası yok.

Maalesef SuperSU'yu kaldıramam çünkü attığım ROM sadece SuperSU'yu destekliyor ve ROM'u sildiğimde Samsung yazısında kalıyor ve açılmıyor.

Kullanıcı hatası gibi geliyor kulağa kısmen.

Evet ve banka her halükarda başı ağrımasın diye kullanıcının hata yapmasına izin vermiyor.

Root kullanıcı hatası değil, cihazın tamamen senin olmasını istediğin için kuruyorsun.

Telefonun modeli ve kullandığın ROM nedir?
Arkadaşın kullanıcı hatası dediği kısım benim yorumumla alakalı hocam.

Maalesef SuperSU'yu kaldıramam çünkü attığım ROM sadece SuperSU'yu destekliyor ve ROM'u sildiğimde Samsung yazısında kalıyor ve açılmıyor.
[2017.10.01] suhide-lite v1.09 [EXPERIMENTAL/UNSUPPORTED] böyle bir eklenti varmış SuperSu için. İstediğin uygulamaya Rootu gizleyebiliyorsun.

Requirements
- SuperSU v2.82 SR2 or newer (link)
- SuperSU installed in SBIN mode (default on O+)
- Android 6.0 or newer
- TWRP (3.0.2 or newer with access to /data), FlashFire is not (yet) supported.

Şu kısma dikkat et ama. Telefonu brick yapabilir dikkatli olmalısın yedek falan almayı unutma.

Evet bankacılık uygulamaları Root'lu cihazlarda uyarı verir çalışmazlar.

Emin miyiz? Bence çok rahat çalışıyor. Root gizleme falanda yapmadım bu arada.

20220811010338.png

Screenshot_20220811-010431.png

Root kullanıcı hatası değil, cihazın tamamen senin olmasını istediğin için kuruyorsun.

Telefonun modeli ve kullandığın ROM nedir?
telefonumun modeli Note 3 N9000Q
kullandığım ROM:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

[2017.10.01] suhide-lite v1.09 [EXPERIMENTAL/UNSUPPORTED] böyle bir eklenti varmış SuperSU için. İstediğin uygulamaya rootu gizleyebiliyorsun.

Requirements.
- SuperSU v2.82 SR2 or newer (link)
- SuperSU installed in sbın mode (default on o+)
- Android 6.0 or newer.
- TWRP (3.0.2 or newer with Access to /data), flashfire is not (yet) supported.

Şu kısma dikkat et ama. Telefonu brick yapabilir dikkatli olmalısın yedek falan almayı unutma.

Odin ile mi kuruyoruz hocam.

telefonumun modeli Note 3 N9000Q
kullandığım ROM:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Odin ile mi kuruyoruz hocam.
TWRP üzerinden direkt flashlaman gerektiği yazıyor eğer telefon brick olursa eski versiyonu üstüne kurun yazıyor.

Şimdi baktım kurduğun ROM Android 6.

Bu yolları izleyip emin olmadan kurmaman gerektiği yazıyor:

First make sure you are using SuperSU in SBIN mode on Android 6.x and 7.x
- Boot into TWRP
--- adb shell: echo "BINDSBIN=true">/data/.supersu
--- OR: flash SuperSU Config and select Systemless SBIN mode
- Reflash SuperSU v2.82 SR2 or newer
- Reboot into Android at least once

Emin miyiz? Bence çok rahat çalışıyor. Root gizleme falanda yapmadım bu arada.

Eki Görüntüle 1481449

Eki Görüntüle 1481450

Mesajın yüzünden ceza aldım sağ ol. Banka uygulamaları root lu cihazlarda çalışıyorsa biz bu konuda neden arkadaşın telefonunda ki Root'u gizlemeye çalışıyoruz? Niye siz bu arkadaşa Magisk kurdurmaya çalışıyorsunuz? Neden benim S7 Edge Root'lu cihazımda ki ziraat, Akbank, Papara, Enpara, QNB Finansbank Root'u gizlemediğim sürece hata veriyor veya açılmıyor? Kullandığınız mobil bankacılık uygulaması Root'u önemsemediği için giriyor olabilirsin hocam. Bu işin gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. He şunu da söylemek istiyorum garanti mobil uygulaması Root'lu cihazlarda giriş yaparken bunu belirtip uyarı veriyor yine de devam diyerek uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Ben hâlâ söylediğimin arkasındayım.

20220811102605.png

Mesajın yüzünden ceza aldım sağ ol. Banka uygulamaları root lu cihazlarda çalışıyorsa biz bu konuda neden arkadaşın telefonunda ki Root'u gizlemeye çalışıyoruz? Niye siz bu arkadaşa Magisk kurdurmaya çalışıyorsunuz? Neden benim S7 Edge Root'lu cihazımda ki ziraat, Akbank, Papara, Enpara, QNB Finansbank Root'u gizlemediğim sürece hata veriyor veya açılmıyor? Kullandığınız mobil bankacılık uygulaması Root'u önemsemediği için giriyor olabilirsin hocam. Bu işin gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. He şunu da söylemek istiyorum garanti mobil uygulaması Root'lu cihazlarda giriş yaparken bunu belirtip uyarı veriyor yine de devam diyerek uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Ben hâlâ söylediğimin arkasındayım.

Ben şu an root gizlemeden tüm bankacılık uygulamalarına özelliklede ziraat VakıfBank ininal ve Papara'ya rahatlıla girebiliyorum.
Cihaz A5 2017.

Yeni konular

Geri
Yukarı