Router internet gücünü arttırıyor mu?

10 adım atınca bağlantı kalitesi her düşen Wi-Fi extender aldığı için özellikle 2.4 GHz bandı 56 olmuş durumda. Wi-Fi extender ağı güçlendirmez, SSID'yi kopyalayarak aynı veya farklı bir frekans üzerinden yeni bir ağ oluşturur.

Mevcut ağı güçlendirmesine ifade ettiğiniz gibi bir etkisi yoktur. Ana modemin sinyalinin ulaşmadığı bir lokasyona yeni bir ağ ile sinyal ulaştırır.

Dostum ben network mühendisiyim. Boş yapma, biliyor gibi görünmek için saçma sapan bilgiler yazıyorsun sorun sinyallerde çözüm yeni bir antende istediği cihazla yapabilir.

Dostum ben network mühendisiyim. Boş yapma, biliyor gibi görünmek için saçma sapan bilgiler yazıyorsun sorun sinyallerde çözüm yeni bir antende istediği cihazla yapabilir.
Hahahah çok güldürdün beni.

''Boş yapma'' yapma ifadeniz çok yakışıksız mühendis bey. Alttaki kısma sadece 10 adım uzaklaşınca bilgisi ile ''ANTEN'' ekleyerek çözüm sunacağını sanan arkadaşlarımızın daha nazik olması gerekir.

Sizin gibi mühendisler kolay yetişmiyor.

wifi.png

Hahahah çok güldürdün beni.

"Boş yapma" yapma ifadeniz çok yakışıksız mühendis bey. Alttaki kısma sadece 10 adım uzaklaşınca bilgisi ile "ANTEN" ekleyerek çözüm sunacağını sanan arkadaşlarımızın daha nazik olması gerekir.

Sizin gibi mühendisler kolay yetişmiyor.

Eki Görüntüle 1190879

Wi-Fi Analyzer kullanarak havalı veya hacker falan mı oldun şimdi? 10 adım kavramına ek derin mühendislik hesaplamalarını eklemişsin herhalde. 😂😂
Sinyal problemi olduğu bariz belli, ev için kullanımda mühendislik desteği alacak hali yok basit çözüm yeterli ki zaten mühendisliğin temel disiplinlerinden biridir basit çözümler üretmek.

ISP'nin verdiği modemler biraz dandik olur, bütçenize göre geçim yapmak mantıklı olabilir.

Wi-Fi Analyzer kullanarak havalı veya hacker falan mı oldun şimdi? 10 adım kavramına ek derin mühendislik hesaplamalarını eklemişsin herhalde. 😂😂
Sinyal problemi olduğu bariz belli, ev için kullanımda mühendislik desteği alacak hali yok basit çözüm yeterli ki zaten mühendisliğin temel disiplinlerinden biridir basit çözümler üretmek.
Son kez konuyu derleyerek anlamanızı umacağım.

Arkadaşın 35 Mbps paketi var ve kendi ilettiği görsele göre 23 Mbps aldığı için bağlantısını kötü olarak yorumluyor. Kötü olan noktanın da modemden 10 adım uzaklaşınca olduğunu belirtiyor.

Ben arkadaşa mevcut modemi ile çözüm aramasını, frekans değişikliği ile performansı arttırabileceğini, ancak mevcut değerlerinin de kablosuz bağlantı için paketine oranla normal olduğunu iletiyorum. Daha kusursuz bir bağlantı istiyorsa, mesh sistemleri ile kablosuzdaki performansını arttırabileceğini kendi cihazlarım üzerinden örneklerle anlatıyorum.

Siz ise aradan fırtlayıp range extender al diyorsunuz. Modeme mesafemiz 10 adım, 35 Mbps pakette 23 alıyoruz kablosuz bağlantıda ve bağlantımız N mi AC mi belli değil, ama extender ile sorunumuz çözülüyor. Neymiş araya anten sokacakmışız. Kusura bakmayın mühendis bey ama sizin dersler boş geçmiş sanırım. 10 adımlık mesafede hızı 23 Mbps'den yukarıya 150 liralık range extenderın taşıyacağını size kim öğrettiyse o kişiyle tanışmak isterim.

Arkadaşa modemle arasında sinyali kesme ihtimali olan bir şey olup olmadığını sormadan şaakkk range extender önerisinde bulunuyorsunuz. İşinizin ne kadar ehli olduğunuzla ilgili yorum yapmak istemiyorum ama elinizde gerekli veriler olmadan bu şekilde kimseye yardımcı olamazsınız. Umarım mesleğinizi de bu bakış açısıyla yapmıyorsunuzdur. Kaldı ki Wifi analyzer üzerinden hacker yorumu yapabilen sanırım sadece siz olabilirsiniz.

Sizinle burada sabahtan akşama arkadaşın problemi ve sizin çözümleriniz üzerine tartışabilirim ancak buna değmeyeceğini düşündüğüm için bundan sonrasında daha fazla uzatmamayı tercih ediyorum. İyi forumlar.

Son kez konuyu derleyerek anlamanızı umayacağım.

Arkadaşın 35 Mbps paketi var ve kendi ilettiği görsele göre 23 Mbps aldığı için bağlantısını kötü olarak yorumluyor. Kötü olan noktanın da modemden 10 adım uzaklaşınca olduğunu belirtiyor.

Ben arkadaşa mevcut modemi ile çözüm aramasını, frekans değişikliği ile performansı arttırabileceğini, ancak mevcut değerlerinin de kablosuz bağlantı için paketine oranla normal olduğunu iletiyorum. Daha kusursuz bir bağlantı istiyorsa, mesh sistemleri ile kablosuzdaki performansını arttırabileceğini kendi cihazlarım üzerinden örneklerle anlatıyorum.

Siz ise aradan fırtlayıp range extender al diyorsunuz. Modeme mesafemiz 10 adım, 35 Mbps pakette 23 alıyoruz kablosuz bağlantıda ve bağlantımız N mi AC mi belli değil, ama extender ile sorunumuz çözülüyor. Neymiş araya anten sokacakmışız. Kusura bakmayın mühendis bey ama sizin dersler boş geçmiş sanırım. 10 adımlık mesafede hızı 23 Mbps'den yukarıya 150 liralık range extenderın taşıyacağını size kim öğrettiyse o kişiyle tanışmak isterim.

Arkadaşa modemle arasında sinyali kesme ihtimali olan bir şey olup olmadığını sormadan şaakkk range extender önerisinde bulunuyorsunuz. İşinizin ne kadar ehli olduğunuzla ilgili yorum yapmak istemiyorum ama elinizde gerekli veriler olmadan bu şekilde kimseye yardımcı olamazsınız. Umarım mesleğinizi de bu bakış açısıyla yapmıyorsunuzdur. Kaldı ki Wi-Fi analyzer üzerinden hacker yorumu yapabilen sanırım sadece siz olabilirsiniz.

Sizinle burada sabahtan akşama arkadaşın problemi ve sizin çözümleriniz üzerine tartışabilirim ancak buna değmeyeceğini düşündüğüm için bundan sonrasında daha fazla uzatmamayı tercih ediyorum. İyi forumlar.

Dostum çözüm gayet basit sorun kablosuz ağda modemin antenleri zayıf önerin mesh sistemi mi olacak yani? :D
Ben onu al demedim herhangi bir kablosuz ağ oluşturan bir cihaz veya harici anten ile sorunun çözülebileceğinden bahsediyorum gelmiş bana ağ kazanımlarının grafiğini atıyorsun ne alaka?
Adamın evine gidip yaptıysan testi bütün detaylarıyla at ona göre professiyonel çözümler sunalım fakat eski bir modeme mesh sistemi kur diyorsun çok komik.

Geri
Yukarı