Çözüldü RPC Hizmetine Bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Resimdeki sorunu alıyorum. Driver'i anakartın sitesinden yükledim sıkıntı yok aygıt yöneticisinden de baktım. Ama ses ayarlarını yapabileceğim bu uygulama açılmıyor. Yabancı forumlara baktım sonuç oralarda da yok. Google üzerinde de bayağı araştırma yaptım hiçbir sonuca ulaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    33,2 KB · Görüntüleme: 1.785
Merhaba,

Realtek HD Audio Universal Service'
nin etkin olup olmadığını kontrol eder misiniz?

Bu yöntem ile sorunumu hallettim,

İyi forumlar dilerim.
Elon Dust

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-17_170718625.png
    resim_2022-06-17_170718625.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 616
Pin Map'ten bakınca AZ_RST_L işlemci pinin kırıldığını fark ettim. Sorun bundan kaynaklanıyormuş. İşlemciyi tamir ettirdikten sonra görüşürüz.

2 yolla çözdüm ikisinde de ses başarılı bir şekilde bana ulaştı.

Çözümü bilmiyorum ama şöyle çözdüm öncelikle sildim ses sürücülerini daha sonra ise.
Realtek link
İndirip kurdum yeniden başlattım düzeldi.
+
Daha sonra üreticimin PC için olan driver sayfası geldi aklıma yine tüm sürücüleri kaldırdım ve benim laptop Lenovo o yüzden üreticinin ses driver sekmesinden indirdim yükledim ve bu sefer Microsoft Store üzerinden başarıyla indi ve çalıştı (+ olarak Microsoft Store'yi resetledim)
Lenovo ses driver: Lenovo ipg3 ses driver realtek

Bende aynı sorunu yaşadım bir türlü çözemedim. En son aygıt yönetici>ses, video ve oyun denetliyicisi > Realtek Audio sağ tık özellikler sürücüler ve önceki sürücüye geri dön dediğimde düzeldi.

Aynı sorun bende de var RTC hatası değil ama program açılıyor fakat hiçbir türlü hiçbir jak girişinden çıkış alamıyorum bir format atmadığım kaldı arkadasın dediği kırık pine takıldım ya anakart değiştireceğim ya işlemci bugün bir bakacağım.

Geri
Yukarı