Çözüldü RPC Hizmetine Bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Resimdeki sorunu alıyorum. Driver'i anakartın sitesinden yükledim sıkıntı yok aygıt yöneticisinden de baktım. Ama ses ayarlarını yapabileceğim bu uygulama açılmıyor. Yabancı forumlara baktım sonuç oralarda da yok. Google üzerinde de bayağı araştırma yaptım hiçbir sonuca ulaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    33,2 KB · Görüntüleme: 1.800
Sürücüleri ve driverlari tek tek denedim. Anakart sıfırı ile değişim yapıldı. Windows'a format attım. Sonuç hala aynı. Ses alamıyorum. HDMI ile TV'ye bağlıyken ses alabiliyorum sadece😅😤🤯

Hoparlörünüz bozulmuş ya da kablosu kopmuş olabilir ses simgesinde yurlağın içinde x var mı?

Resimdeki sorunu alıyorum. Driver'i anakartın sitesinden yükledim sıkıntı yok aygıt yöneticisinden de baktım. Ama ses ayarlarını yapabileceğim bu uygulama açılmıyor. Yabancı forumlara baktım sonuç oralarda da yok. Google üzerinde de bayağı araştırma yaptım hiçbir sonuca ulaşamıyorum.

Kardeşim aynı sorun bende de vardı. Ne yaptıysam sorunu çözemedim. Sonra Görev yöneticisinde şöyle bir şey vardı bunu etkinleştirip bilgisayarı yeniden başlattım ve şu anda sorun çözüldü.

1615792928322.png

Arkadaşlar bugün aynı sorunu yaşadım. Realtek'i sildim, sonrasında ASUS'un sitesinden BIOS ve bütün güncel sürücüleri indirdim. İlk önce BIOS harici driverleri yükleyip, PC resetleme gibi işlemleri yaptım. En son BIOS'u güncelleyince sorunum çözüldü.

Arkadaşlar ben de benzer işlemleri denedim. Realtek Audio Control'u sildim sonra Windows Store'dan yüklerken 0x803fb005 hata kodu çıktı, ses sürücüsünü DDU ile silip alttaki sürümü sıfırdan yükledim. Sürüm ile alakalı olup olmadığından emin değilim bunu belirtmek isterim.

Adsız.png

Realtek High Definition Audio Driver - Güncellemeler bu linkte Realtek Audio Control uygulamasını Windows Store kullanmadan yükleyebilirsiniz. Bende işe yaradı isterseniz araştırabilirsiniz, ben Technopat linki olduğu için paylaştım.

Bende de aynı sorun vardı. Görev yöneticisinde başlangıç kısmından Realtek Audio ile ilgili bir programı devre dışı bırakmışım. Onu tekrar etkinleştirince direkt olarak sorunum çözüldü. Sizde bir deneyin.

Aynı şekilde hizmetlerden kapalı olan bu servisi açınca sorunum çözüldü.
Bende de aynı sorun vardı. Görev yöneticisinde başlangıç kısmından Realtek Audio ile ilgili bir programı devre dışı bırakmışım. Onu tekrar etkinleştirince direkt olarak sorunum çözüldü. Sizde bir deneyin.
Aynı şekilde arkadaşımızın belirtmiş olduğu isim hizmetlerde bende kapalıymış... Açınca sorunum çözüldü

Son düzenleme:
ben bu topa girmem. dün öyle sürücüyü aygıt yoneticisinden sildim. sonra monsterın kutudan cıkan usb ile kurdum. yok ses. sonra sitesinden indirdim yok. sonra bi arkadasa gittim gece gece. cocuk halletti. mıncıklamıcan bro. hani o uygulamayı kurduk calıstı da ne oldu. hiç o topa girmicem. rpc hizmetine de baglanmayıversin

Geri
Yukarı