RPCS3 Büyük Bir Yol Kattetti

RPCS3 birçoğunuzun bildiği üzere bir PS3 emülatörü. İlk çıktığı zamanlarsa büyük optimizasyon sıkıntıları yaşayan emulatör son yıllarda büyük bir yol katetti. 30 Ağustos 2019'da Technopat'da yayımlanan habere göre o zamanlar oyunların sadece %9.12'lik bir kısmını düzgün çalıştırabiliyorken. Günümüzde ise bu oran %59.9'a ulaşmış durumda ve bu oyunlar arasında God of War 3, The Last of Us, Uncharted 3 gibi büyük yapımlar da dahil. Eskiden 30 fps alabilmek için gerçekten inanılmaz sistem gereksimleri isterken şu an günümüzde orta seviye sayılabilecek sistemlerle bile çoğu oyunlarda 30fps üstüne çıkabiliyorsunuz. Umarız birkaç sene sonra PS2 emulatörü olan PCSX2 gibi herşeyiyle optimize edilmiş bir emülatör halini alır.
Screenshot_1.png
Screenshot_31.png

(Ufak Bir Not: Alttaki resim günümüze ait olan resim.)

Son düzenleme:
Günümüzde ise bu oran %59.9'a ulaşmış durumda ve bu oyunlar arasında God of War 3, The Last of Us, Uncharted 3 gibi büyük yapımlar da dahil.
Maalesef yanlış bilgi. Saydığınız bu oyunlar %59.59'luk kısımda değil %33.63'lük kısımda. 4K 60/60+FPS ile stabil oyun deneyimi sunan "Playable" kategorisinde değiller yani. Orta seviye sistem ile oynamak şuan için imkansız ki Youtube üzerinden bol bol örnek görebilirsiniz. Onun dışında emülatör çok güzel yerlere geldi, böyle devam ederlerse 2 yıla %90 seviyelerine ulaşacaklarına inanıyorum.

Maalesef yanlış bilgi. Saydığınız bu oyunlar %59.59'luk kısımda değil %33.63'lük kısımda. 4K 60/60+FPS ile stabil oyun deneyimi sunan "Playable" kategorisinde değiller yani. Orta seviye sistem ile oynamak şuan için imkansız ki Youtube üzerinden bol bol örnek görebilirsiniz. Onun dışında emülatör çok güzel yerlere geldi, böyle devam ederlerse 2 yıla %90 seviyelerine ulaşacaklarına inanıyorum.
Çok özür dilerim düzeltme imkanım olsaydı şu an düzeltirdim.

Geri
Yukarı