RTX 2060 A320M-PRO sistem tepki vermiyor

berkcanboztas

Femtopat
Merhabalar,

Dün Gigabyte GeForce RTX 2060 6 GB OC modelini aldım. Sistem özelliklerim;
Ryzen 5 3200.
Corsair Vengeance 8x2 16 GB.
MSI A320M-PRO.
600 Watt Thermaltake.
Bağlantıları tamamladıktan sonra bilgisayarı başlattım, ekran kartı Driver'ini yükledim. Sistemin yeniden başlatılması gerektiğini söyleyen bildirimden sonra bilgisayarı tekrar başlata tıkladım. Bilgisayar yeniden başlatılıyor dedikten sonra bilgisayarım hiçbir tepki vermez oldu. Ekran kartını söküp Onboard'a bağladığımda da çalışmıyor. RTX 2060'ı taktığımda da tepki alamıyorum. 10 kez söküp taksam da belki bir defa çalışıyor. Ancak bilgisayarı tekrar kapatıp açtığımda yine aynı hata ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımın fanları, klavye Mouse'a ışık geliyor ancak hiçbir şey gelmiyor karşıma. Arkadaşımın ekran kartını taktığımda ise böyle bir sıkıntı ile karşılaşmıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Aynı durum GTX 1050 Ti modeli için başıma geldi driver güncellemesinin ardından aynısını yaşadım. Sistemde format sonrası düzeldi. Baştan driveri manuel kurdum problem olmadı. Format önerisinde bulunabilirim.

Aynı durum GTX 1050 Ti modeli için başıma geldi driver güncellemesinin ardından aynısını yaşadım. Sistemde format sonrası düzeldi. Baştan driveri manuel kurdum problem olmadı. Format önerisinde bulunabilirim.

Başka bir ekran kartı takıp sistemimi formatladıktan sonra yeni ekran kartını takıp öyle yüklemem gerekiyor Driver'i anladığım kadarı ile doğru mudur?

Başka bir ekran kartı takıp sistemimi formatladıktan sonra yeni ekran kartını takıp öyle yüklemem gerekiyor Driver'i anladığım kadarı ile doğru mudur?

Eğer imkanın varsa söylediğin durum sağlıklı olur ama bende problemi yaşadığım ekran kartı takılıyken format Setup'ı başladıktan sonra görüntü kaydı olmadı onu belirtiyim.

Eğer imkanın varsa söylediğin durum sağlıklı olur ama bende problemi yaşadığım ekran kartı takılıyken format Setup'ı başladıktan sonra görüntü kaydı olmadı onu belirtiyim.

Hocam şöyle bir durum var. Başka bir ekran kartı takmadan BIOS bile gelmiyor ekrana mecbur takıp format atmak durumundayım, format attıktan sonra bilgilendireceğim. İlginiz için teşekkürler.
Format maalesef işe yaramadı. Arkadaşımın sistemine ekran kartını taktık yine ne BIOS ne ekran geldi. Ekran kartını garantiye yollamayı düşünüyorum. Ambalajından yeni çıkmış ürünün böyle bir problem vermesi çok saçma.

Geri
Yukarı