RTX 2060 alınır mı?

Ne kötüleme isteği? Kendim de Nvidia kullanıyorum. Bu konuyu açtığımda sadece RDR 2'de test etmiştim. Şimdi çoğu oyunda baktım ve durum böyle. Boş fanboysunuz.
Dlss'in amacı zaten sihirli biçimde FPS yükseltmek değil. Arka planın çözünürlüğünü düşürüp biraz FPS kazandırıyor. Kalite modunda anlattığınız abartı derecelerde bozulma olmadan (Bazı oyunlar hariç) oyunu daha akıcı ve stabil hale getiriyor. Kendim 2060S kullanıyorum 2 senedir. Çevremde de birçok kullanıcı var uzun süreli. Hiçbiri grafikler azcık değişip FPS arttı demez. Kazanacağınız 10-15 FPS için grafikten biraz fedakarlık yapamıyorsanız 3090TI alın geçin o zaman. Ayrıca sizin agresif kötüleme çabanıza bakılınca daha çok sizde fanboyluk görülüyor bence.

Dlss'in amacı zaten sihirli biçimde FPS yükseltmek değil. Arka planın çözünürlüğünü düşürüp biraz FPS kazandırıyor. Kalite modunda anlattığınız abartı derecelerde bozulma olmadan (Bazı oyunlar hariç) oyunu daha akıcı ve stabil hale getiriyor. Kendim 2060S kullanıyorum 2 senedir. Çevremde de birçok kullanıcı var uzun süreli. Hiçbiri grafikler azcık değişip FPS arttı demez. Kazanacağınız 10-15 FPS için grafikten biraz fedakarlık yapamıyorsanız 3090TI alın geçin o zaman. Ayrıca sizin agresif kötüleme çabanıza bakılınca daha çok sizde fanboyluk görülüyor bence.
Tamamen haklısınız, arkadaşın DLSS teknolojisine karşı neden böyle bir öfkesi var anlamış değilim. Herkes her şeyin farkında, kalkıp bir de bana fanboy dedi ya ne diyeyim :D

Tamamen haklısınız, arkadaşın DLSS teknolojisine karşı neden böyle bir öfkesi var anlamış değilim. Herkes her şeyin farkında, kalkıp bir de bana fanboy dedi ya ne diyeyim :D
Arkadaş başka konuya sinirlenip buraya geldi sanırım. Genelde ben fanboy arkadaşımla sürekli tartışırım DLSS konusunda.

DLSS öyle göğe çıkarılcak bir şey değil ama bu arkadaşın dediği kadar gömülecek bir şey de değil. Ayrıca gereksiz bir teknoloji de değil. Ben ilk çıktığı dönemde Cyberpunk'da daha stabil oynamıştım oyunu.

Yakın zamanda çıkan Galaksinin Koruyucuları oyununda da sistemimi rahatlattı diyebilirim. Tabi o oyunda bulanıklaşma biraz fazlaydı ona bir şey diyemem.

Laptopta 2060 çok iyi olur, çoğu oyunda seni Ultra ayarlarda birkaç sene daha götürür.
1660 ise, o da gayet iyi, çoğu oyunu ultrada oynarsın ancak uzun vadede mediuma çekersin ayarları.
Yani kısaca ikisi de çok iyi kartlar. Eğer arada çok uçuk fark yoksa 2060 al.

Aynı fiyatta ama 1660 Ti MSI 2060 Acer marka konusunda arada kaldım.

Aynı fiyatta ama 1660 Ti MSI 2060 Acer marka konusunda arada kaldım.
İkisi de kötü markalar değiller performansa bakın. Misal aynı oyunları yukletin ve ultrada farka bakın. Olması gereken 10-20 FPS fark, öyle ise 2060 almanızı tavsiye ederim. Değilse 1660'ı alın gitsin zaten MSI içiniz de rahat etmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı