RTX 2060 alınır mı?

RX 580 öyle sorunlar yaşaman normal. 6000-7000 serisinde yok öyle driver vb sorunlar falan.

Hocam adını bilmiyorum cool whine sanırım şu bobin sesi var, driver olarak şu anda da AMD kullanıyorum diğeri ile aynıdır herhalde öyle ahım şahım bir ayar sunmuyor açıkçası.

5K verilmez 2060'a.

4500 5000k civarında geziyor, onun dışında 1660S var TUF Gaming X3 modeli ama o da düşük diyorlar kimse alma diyor bilemedim, bir önerin var mı?

Fiyat konusunda bir şey diyemem ama çoğu oyunu rahat oynuyorsun tek sıkıntı yaşadığım CoD serisi Allah belasını versin yok böyle bir oyun.

Bugün CoD MW3 indirdim açtım ama girmedim bakalım sonradan girer denerim.

İslemciyi 5600'e yukselteceksen 2. elden temiz RTX 3060 yukseltmeni tavsiye ederim. Tabii butcene bagli olarak.

Hocam bütçe olsa direkt o modele yönelirim ama öyle çok yüksek bir şeye gerek yok, 2 ay daha kullanıp askere gideceğim gelince de bu kasayı kardeşime verip kendime sıfırdan kasa toplayacağım.

2. elde NVIDIA bir kart almak büyük para israfı. Şu an 500 serisi ile yaşadığınız sorunları 6000 serisi ile yaşamazsınız üstüne FSR3 ve fg teknolojilerine kavuşmuş olursunuz.

Bayağı ortada bir kart, ya çok öneriliyor ya da asla önerilmiyor bilemedim.

Boş yorumu kullanmadığı kart hakkında yorum yapanlar yapıyor. İki arkadaşımda var 6650XT bilgisayar kendini resetliyor, eski oyunlar açılmıyor, fanlar kafasına göre RPM arttırıyor, WattMan yiyor yani biraz şans hangi marka model olduğu önemli, bende 8 yıllık AMD ekran kartı var çok nadir sorun çıkartıyor biraz şans işi. Bende AMD severim ama maalesef öyle, her zaman bir dezavantajı var kabul edin etmeyin ne benim ne de NVIDIA kullananların umurunda olacak.

Var hocam. Sorunlar düzeltildi sanılsada hala sorun yaşayan bolca insan var. Tıpkı benim gibi. Bende AMD kullanırken böyle sorunlar yaşıyordum.

NVIDIA için herhangi bir şey söylemedim. Konumuz AMD ekran kartları. 1.5 sene ASUS Dual RX 6700 XT kullandım ve dürüst olmak gerekirse son zamanlarda WattMan gibi sorunlar yoktu ama bu sefer başka sorunlar oluyordu. En şikayet ettiğim şey AMD'nin düzgün çalışmaması ve GPU'nun sistemi sebepsiz yere dondurması. GTX 950 bile böyle donmalara sebep olmuyordu. Kartı aldığın gibi kullanırsan sorun yok ama kendi programından bile örnek veriyorum kaliteyi performansa aldığın zaman "acaba sorun çıkaracak mı?" diye düşünüyor insan.

Hocam buraya yazdığım sistem ile Valorant'ta FPS düşmesi yiyorum ve bu beni çok bayıyor, GTA 5 indiriyorum her şeyi en yükseğe çekiyorum mis gibi 90 100 FPS oynuyorum ama iş Valorant'a gelince iğrençleşiyor, dün 70 FPS'i gördüm 70 ne ya ben i5 6200U ile 70 FPS oynuyordum, sırf AMD diye bilerek drop yedirtiyorlar kesin, şu anki kullandığım RX 580'de herhangi bir sorun yok başta ısınma sorunu var sanıyordum meğer dandik macun sürmüşüm onu düzeltince fanlar 1K RPM üstünü görmedi ne kadar zorlarsam ısı da 70 derece falan.

Hocam adını bilmiyorum cool whine sanırım şu bobin sesi var, driver olarak şu anda da AMD kullanıyorum diğeri ile aynıdır herhalde öyle ahım şahım bir ayar sunmuyor açıkçası.

4500 5000k civarında geziyor, onun dışında 1660S var TUF Gaming X3 modeli ama o da düşük diyorlar kimse alma diyor bilemedim, bir önerin var mı?

Bugün CoD MW3 indirdim açtım ama girmedim bakalım sonradan girer denerim.

Hocam bütçe olsa direkt o modele yönelirim ama öyle çok yüksek bir şeye gerek yok, 2 ay daha kullanıp askere gideceğim gelince de bu kasayı kardeşime verip kendime sıfırdan kasa toplayacağım.

Bayağı ortada bir kart, ya çok öneriliyor ya da asla önerilmiyor bilemedim.

Hocam buraya yazdığım sistem ile Valorant'ta FPS düşmesi yiyorum ve bu beni çok bayıyor, GTA 5 indiriyorum her şeyi en yükseğe çekiyorum mis gibi 90 100 FPS oynuyorum ama iş Valorant'a gelince iğrençleşiyor, dün 70 FPS'i gördüm 70 ne ya ben i5 6200U ile 70 FPS oynuyordum, sırf AMD diye bilerek drop yedirtiyorlar kesin, şu anki kullandığım RX 580'de herhangi bir sorun yok başta ısınma sorunu var sanıyordum meğer dandik macun sürmüşüm onu düzeltince fanlar 1K RPM üstünü görmedi ne kadar zorlarsam ısı da 70 derece falan.

Bahsettiğin kartlar alınmaz coil whine sesi zararsızdır hocam. Bütçende ilan araştırırsan RX 6600/xt bulursun.

Boş yorumu kullanmadığı kart hakkında yorum yapanlar yapıyor. İki arkadaşımda var 6650XT bilgisayar kendini resetliyor, eski oyunlar açılmıyor, fanlar kafasına göre RPM arttırıyor, WattMan yiyor yani biraz şans hangi marka model olduğu önemli, bende 8 yıllık AMD ekran kartı var çok nadir sorun çıkartıyor biraz şans işi. Bende AMD severim ama maalesef öyle, her zaman bir dezavantajı var kabul edin etmeyin ne benim ne de NVIDIA kullananların umurunda olacak.

Kullanıyorum ve öyle abartılacak sorunlar yok. Arkadaşım da 6700XT kullanıyor onda da sorun yok.
Nvidia nin 3000 serisi de sorunsuz değil.

CPU'da bir sorun olabilir mi? Bu kadar düşük almanız normal değil çünkü. R3 1200 vardı bende onunla bile 70-100FPS (drop vardı) alıyordum şimdi R5 3600 var 200FPS'e yakın alıyorum dropsuz.

Kullanıyorum ve öyle abartılacak sorunlar yok. Arkadaşım da 6700XT kullanıyor onda da sorun yok.
NVIDIA'nin 3000 serisi de sorunsuz değil.

Benim arkadaşımda da RX 6700 XT var aşırı güzel bir kart gerçekten. 2K da bile sıkıntısız oyun deneyimi yaşatır.

CPU'da bir sorun olabilir mi? Bu kadar düşük almanız normal değil çünkü. R3 1200 vardı bende onunla bile 70-100FPS (drop vardı) alıyordum şimdi R5 3600 var 200FPS'e yakın alıyorum dropsuz.

Hocam normal anlarda sıkıntı yok 200 250 FPS alıyorum Viper bir perde açıyor bir anda kendini kaybediyor, DM de bile saçma sapan drop yiyorum işte en son 5600 alacağım ondan sonra da drop olursa Valorant hesabımı satıp bırakacağım.

Ultra değil de orta-yüksek'te 2K kullanılır bence.

Ben 1080 kullanıyorum ya.

Şu anki sistemim;

R5 2600.
Sapphire Pulse RX 580 4G.
8+8 3200 MHz RAM.
Corsair VS550.
Gigabyte B450M S2H anakart.

N11 iademi takıp yaparsa eğer iade gelen para ile işlemci alacağım "R5 5600" aldıktan sonra benim işlemcim boşa çıkıyor. Planım şu şekilde; onu satıp, kenarda duran GT 1030'u satıp bir de RX 580'i sattıktan sonra elimde 4K kadar bir para oluyor üstüne de 500-1000 ekleyip 2060 düşünüyorum. RX 6600 daha performanslı evet ama ben AMD kart kullanmaktan birazcık sıkıldım açıkçası çünkü çok uğraştırıyor, uğraştıktan sonra değiyor ama uğraşmak istemiyorum. Bugün Just Cause 2 oynayayım dedim DX10 desteği yok diye oynayamadım, oyun desteği vs de sıkıntılı biraz o yüzden NVIDIA kısmına geçmeyi düşünüyorum. Ne diyorsunuz mantıklı olur mu?

RTX2060 Super al.

Geri
Yukarı