RTX 2060 Coil Whine

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar RTX 2060 Kartım var ve Coil Whine sorunu mevcut. Bende oyunlarda FPS kilidini 80 yapıp oynuyorum o zaman neredeyse duymak imkansızlaşıyor ve donanımlarım 50 dereceyi geçmiyor. Sizce bu dert edilecek bir şey mi? Servise göndersem büyük ihtimalle geri gönderecekler ve 1-2 hafta kartsız kalacağım bu ayarlarla kullanınca gayet rahatsız olmayacak şekilde kullanabiliyorum. Ne yapmalıyım?

Coil Whine zararsızdır.
Zararsız olduğunu biliyorum. Ama o tiz ses insanı sinir ediyor kulaklıkla oynadığım zaman farketmiyorum ama çıkarınca onu duymak ve varlığını bilmek rahatsız ediyor. Dediğim işlemi yapınca kulaklıksız oynasam bile duymuyorum.

Hocam.

Zararsız olmasıyla beraber rahatsız ediyorsa değişime göndermenizi öneririm zira ileride artma ihtimali var. Garantisi duruyor ise değişim isteyebilirsiniz. 😁

Daha 2 haftalık kart açıkçası eğer servise yollarsam daha sorunlu bir kart da gelebilir şuankinden hem sıcaklık olarak hem de performans olarak memnunum. Eğer ses artarsa tabi ki gönderebilirim 2 yıl garantisi var.

Daha 2 haftalık kart açıkçası eğer servise yollarsam daha sorunlu bir kart da gelebilir şuankinden hem sıcaklık olarak hem de performans olarak memnunum. Eğer ses artarsa tabi ki gönderebilirim 2 yıl garantisi var.
Artarsa beklemeden direkt değişim isteyin o zaman. Şimdilerde de mümkünse kulaklığınız çıkarmayın, rahatsız etmesin. Ara sıra çıkartır sesin seviyesine bakarsınız. 😁

Zararlı değildir. Çoğu kartta olabilir. Garantiye gönderebilirsiniz. Size kalmış. Bobinlerin arasında bulunan silikonlardan dolayı ses yapar. Bazen aralarında boşluk oluşabilir.

Zararlı değildir. Çoğu kartta olabilir. Garantiye gönderebilirsiniz. Size kalmış. Bobinlerin arasında bulunan silikonlardan dolayı ses yapar. Bazen aralarında boşluk oluşabilir.
Kendiliğinden geçme durumu var mı peki? Hiç yaşandı mı acaba böyle bir şey?
Artarsa beklemeden direkt değişim isteyin o zaman. Şimdilerde de mümkünse kulaklığınız çıkarmayın, rahatsız etmesin. Ara sıra çıkartır sesin seviyesine bakarsınız. 😁
Aynen böyle yapacağım zaten 80 FPS hikayeli oyunlarda bana yeter ayarları Ultraya çekiyorum ve denge sağlanmış oluyor mümkün olduğunca.

Geri
Yukarı