RTX 2060 Düşük FPS Sorunu

• Konuyu başlatan yec1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

yec1

Hectopat
Daha fazla  
379455

RTX 2060 Windforce OC Edition ile bu FPS'i alıyorum GTA 5'te. Ayarlar ultra ama kart kullanımı %26. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Çözünürlük ne kadar?
  • Sürücüler güncel mi?
  • Oyun HDD üzerine mi kurulu? Eğer öyleyse bu HDD eski bir HDD mi?
  • Diğer oyunlarda da aynı durum geçerli oluyor mu?

İşlemci modelim R5 2600 8GB 3000mhz RAM kullanıyorum.Oyunlarda genelde %20-40 arası fps düşüklüğüm var . Ceza aldığım için geç yazdım kusura bakmayın.
Evet oyun SSD'ye kurulu.Onun haricinde SEAGATE FIRECUDA 1TB kullanıyorum.
@Eyüp Can SSD'ye kurulu,1440x900 (monitörümü daha alamadım) , sürücüler güncel , evet bazı oyunlarda fps dropları ve ya youtubeda izlediğim videolardan daha düşük fps alıyorum.

Son düzenleme:
İşlemci modelini yazarmısın? Darboğaz yapabilir.
Darboğaz olcak kadar işlemci kullanımı yok. Sorunun çözünürlükten kardeşim. Yüke binmeden bu parçalar performans vermez aldığın kartta minimum 1920x1080p ultra oynaman gerekiyor. Oynadığın oyun yüke bindirecek bir oyun değilse 2K ' ya alınız.

@Imperius FPS droplar bu yüzden mi kaynaklanıyor? Dün bir şey farkettim bf5 ultra ayarlarda videolarda 14.300mb ram kullanımı gördüm ramimden kaynaklı darboğaz yiyor olabilir miyim?

@Imperius FPS droplar bu yüzden mi kaynaklanıyor? Dün bir şey farkettim bf5 ultra ayarlarda videolarda 14.300mb ram kullanımı gördüm ramimden kaynaklı darboğaz yiyor olabilir miyim?
Droplar %70 Hdd'den kaynaklı . Hem loading , Hem video oynatıyorlar. Hdd yetişmiyor. Çoğu oyundaki optimizasyonla alakalı . Birde Windows ram gereksinimine düştüğü an servisleri kapatır. Ondan sorun olacağını sanmıyorum.Basın performansın gözüne zorlayın normal değerlere gelecektir :)

1440×900 bayağı düşük çözünürlük. GeForce Experience'den oyunu seç, optimize et butonunun yanındaki manuel ayarlardan çözünürlüğü daha da yükseltebilmen lazım, bir de öyle dene bakalım.

Ayrıca hep söylerim GTA V sorunlu bir oyun. Güncelleme ile bir düzeltme yaparken 2 yıkıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı