RTX 2060 düşük FPS ve drop sorunu

Daha fazla  
Daha yeni RTX 2060 aldım ama yüksek sistem gerektiren oyunlarda (örn ARK ,RDR 2 , PUBG) droplar oluyo arada hafif donuyo ve PUBG de Ultra ayarlarda FPS'im 40 60 civarlarında dolaşıyor sorun ne olabilir?
(İşlemcim İntel i5 6500 biraz fps kaybı olur diye düşünüyordum da bu kadar sıkıntı yapan o değildir herhalde)

Çok komiksiniz. RDR2 asla işlemciye yüklenmiyor yazmışsınız ve siz burada darboğaz olduğu halde olmadığını savunacaksanız savunun. Ekran kartı neredeyse %30 kullanamıyor zaten.
Ayarları low'a çekip yüksek FPS almaya kalkarsan darboğaz yaşaması çok normal. Komple ultra'ya çektiğinde kullanım %40-45'lere düşüyor. Kendi işlemcim için söyleyim(i5 9400f) ultra'ya aldığımda %20-25 low'da %70-75'lere çıkıyor kullanım.

Ayarları Low'a çekip yüksek FPS almaya kalkarsan darboğaz yaşaması çok normal. Komple Ultra'ya çektiğinde kullanım %40-45'lere düşüyor. Kendi işlemcim için söyleyim(i5 9400F) Ultra'ya aldığımda %20-25 Low'da %70-75'lere çıkıyor kullanım.

Arkadaş büyük ihtimalle bu ekran kartını aldığına göre Ultra grafiklerde oynar çoğu oyunu diye sonuçta yine bir şekilde darboğaz oluşur ben oyunlarda Ultra grafik yapsam dahi pek çoğunda darboğazdan kurtulamadım.

Teşekkürler yeni işlemci için uğraşırım biraz :')

İsmini tam hatırlamıyorum undervoltage olması gerek galiba tam hatırlamıyorum ekran kartına yapıp darboğazdan kurtulabilirsiniz veya DSR açarak 2K Ultra grafiklerde FPS düşüklüğü yaşayıp darboğazdan kurtulabilirsiniz.

Arkadaş büyük ihtimalle bu ekran kartını aldığına göre Ultra grafiklerde oynar çoğu oyunu diye sonuçta yine bir şekilde darboğaz oluşur ben oyunlarda Ultra grafik yapsam dahi pek çoğunda darboğazdan kurtulamadım.
İmzanıza bakınca hafif güldüm, yalan yok. İyi geceler hocam. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı