RTX 2060 düşük ayarlarda düşük FPS

Enesklpk

Yoctopat
Daha fazla  
RTX 2060 6 GB ekran kartım var. Valorant oynarken grafikleri fullersem FPS'im artıyor ama düşük ayarlara çektiğim zaman FPS'inde bayağı bir düşme yaşanıyor. Sebebi ne olabilir sizce?

Çok yanlış ve basit düşünüyorsunuz. İşlemcisi "eh" olduğu için ekran kartına yük binmesi gerek bu yüzden düşük ayarlarda oynarsa ekran kartı direk işlemciye bırakır. Ayrıca oyun modu bazı bilgisayarlarda sorun yaratabiliyor. Ayrıca NVIDIA ayarlarınıda eğer "Gelişmiş 3D Ayarlarını Kullan" işaretleyip orayı oyunlar için ayarlarsanız da olabilir.

Hocam benim işlemcide "eh" Valorant'ı orta yüksek oynuyorum

Ryzen 5 1600 işlemciniz RTX 2060 ekran kartına yetmiyor. Grafik ayarlarını yükseltince işlemci rahatlar ekran kartı daha çok çalışır. Bu yüzden daha yüksek FPS alıyorsunuz.

tumblr_ozes7hx6aa1ujmvy2o1_500.jpg

RTX 2060 6 GB ekran kartım var. Valorant oynarken grafikleri fullersem FPS'im artıyor ama düşük ayarlara çektiğim zaman FPS'inde bayağı bir düşme yaşanıyor. Sebebi ne olabilir sizce?
İşlemciniz ekran kartınıza yetmediği için normalde karttan alabileceğiniz performansın çok altında performans alıyorsunuz. Buna darboğaz deniyor. İşlemciyi yükseltebilirsiniz. Rahatsız olmuyorsanız bu şekilde de oynanır duruyor ama. Ryzen 5 3500x veya Ryzen 5 3600 işinizi rahat görür.

Geri
Yukarı