RTX 2060 düşük performans veriyor

emrah boraa

Centipat
Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce RTX 2060 ekran kartı aldım, bu kartı almadan önce GTX 970 vardı, RTX 2060 Battlefield 5 oynarken 60 FPS'i zor görüyor nedenini bir türlü çözemedim bütün sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim olmadı, ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilecek var mı? Sistem; i7 6700K, 16 GB RAM, RTX 2060, PSU 600W.

en yukarıda ki iki slottaydı zaten resmi çekerken birde yerlerini değiştireyim demiştim
Hocam ben mi yanlış görüyorum yoksa ilk slot yok mu? Oyun açıkken GPU-Z ile ekran kartının PCI Express x hızını gösterir misiniz?
anakart.jpg

yıllar önce kırılmıştı o slot bende ekran kartını 2. slotta kullanıyordum ama gtx 970 varken bir sıkıntı olmamıştı hiç
BIOS sıfırlama yöntemini denediniz mi? Testlere baktığımda ekran kartı sanki hiç kullanılmıyormuş gibi 40 derece ama %100 kullanımı var halbuki.

BIOS sıfırlama yöntemini denediniz mi? Testlere baktığımda ekran kartı sanki hiç kullanılmıyormuş gibi 40 derece ama %100 kullanımı var halbuki.
şimdi sıfırlayacam
şimdi sıfırlayacam
sıfırladım eskisine nazaran iyi gibi ama yinede 55 fpslere düşüyor yer yer ama genel 60-80 arası youtube da videolarda millet 100 fpslerde oynuyo bu kart ile
@emrah boraa
Bu konuda BIOS güncelleme sorunu çözülmüş. Deneyebilirsin.
hala çözemedim sorun sizce nedendir ?
bios güncellemek için fptx.exe dosyasını nerden bulabileceğimi bilen var mı ? google da bulamadım bir türlü

Hocam yanlış anlamışsınız bakın ilk iki slottaydı diyorsunuz bu şekilde DUAL olarak çalışmaz. Bir dolu bir boş bırakıp öyle takıp denermisiniz. İkisini sırayla takmayacaksınız aralarında bir boşluk olacak RAM'lerin.

bios güncelledim ama performans sorunu devam ediyor battlefield 5i low ayara bile alsam fps 60 tan aşağı düşüyor yardım edin yapmadığım kalmadı
Hocam yanlış anlamışsınız bakın ilk iki slottaydı diyorsunuz bu şekilde DUAL olarak çalışmaz. Bir dolu bir boş bırakıp öyle takıp denermisiniz. İkisini sırayla takmayacaksınız aralarında bir boşluk olacak RAM'lerin.
çok teşekkür ederim dediklerinizi yaptm şimdi 60tan aşağı düşmüyor ultra ayarlarda.. monitör 60 hz olduğu için vsync açık oynuyorum çok teşekkür ederim size

bios güncelledim ama performans sorunu devam ediyor battlefield 5i low ayara bile alsam fps 60 tan aşağı düşüyor yardım edin yapmadığım kalmadı

çok teşekkür ederim dediklerinizi yaptm şimdi 60tan aşağı düşmüyor ultra ayarlarda.. monitör 60 hz olduğu için vsync açık oynuyorum çok teşekkür ederim size
Önemli değil DUAL çalışmasının etkisi çok yüksektir. Montajda sorun yaşadığınız içindi probleminiz. Çözülmesine sevindim. İyi oyunlar.

Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce RTX 2060 ekran kartı aldım, bu kartı almadan önce GTX 970 vardı, RTX 2060 Battlefield 5 oynarken 60 FPS'i zor görüyor nedenini bir türlü çözemedim bütün sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim olmadı, ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilecek var mı? Sistem; i7 6700K, 16 GB RAM, RTX 2060, PSU 600W.

V Sync'yi kapatman FPS'i sınırsız yeterli olmadı ise format atıp öyle dene gene olmadıysa teknik parçalarda sıkınıtı olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı