RTX 2060 düşük performans veriyor

emrah boraa

Centipat
Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce RTX 2060 ekran kartı aldım, bu kartı almadan önce GTX 970 vardı, RTX 2060 Battlefield 5 oynarken 60 FPS'i zor görüyor nedenini bir türlü çözemedim bütün sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim olmadı, ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilecek var mı? Sistem; i7 6700K, 16 GB RAM, RTX 2060, PSU 600W.

İşlemci kullanımı %100 bu normal bir durum değil yazılımsal bir sorun var sisteme yüklenen bir şeyler olabilir. Sistem boştayken görev yöneticisinden işlemci, bellek kullanımını takip edin eğer kullanım yüksek ise sisteme arka planda yüklenen bir şeyler var demektir. Virüs olur başka bir şey olur onu bulup düzeltin ya da temizleyin.
bu boştayken ki hali bir de bu pcye yeni format atıldı.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    211,6 KB · Görüntüleme: 49
İşlemci hızında sıcaklığında bir sorun yok. İşin ilginci GPU ve CPU'da %100'de çalışıyor. Darboğaz yok ama FPS düşük. VSYNC kapalıyken yine FPS düşüyor mu?
vsync kapalı hali yalnız şöyle birşey var resolution scale yüzde 100 iken gpu kullanımı 60 lara düşüyor sırf 98 ve üstü olsun diye onu 200lere çekiyorm darboğaz olmasın diye ama yine fps düşük

Sence oyundayken bütün çekirdeklerin %100 çalışması normal mi?

Sistem boştayken ki değerler normal gözüküyor.
Ya kardeşim git önce ki mesajımı oku. Afterburner için ne yazmışım git bak bakalım. Son mesajı OCCT için yazdım birde sana laf anlatmayalım.
bu boştayken ki hali bir de bu pcye yeni format atıldı.
BIOS'dan Intel Adaptive Thermal Monitor ve C-State kapatıp dener misin?

Ya kardeşim git önce ki mesajımı oku. Afterburner için ne yazmışım git bak bakalım. Son mesajı OCCT için yazdım birde sana laf anlatmayalım.

BIOS'dan Intel Adaptive Thermal Monitor ve C-State kapatıp dener misin?

Buyur yüce bilge insan konu senin iyi günler.

Hocam sorununuz RAM'lerinizden kaynaklanıyor. Ya 1&2 ya da 3&4'üncü slotlara takmışsınız. Bu şekilde Dual çalışmazlar. Anakart kitapçığından bakın veya 1&3'ü olmadı 2&4'üncü slotlara takın Dual çalıştığında istediğiniz performansı aldığınızı fark edeceksiniz. Attığınız resimlerden RAM'lerinizi yanlış takıldığını fark ettim.

Onları kapattım hepsini denedim

PSU nunda resmini çektim yeterli mi acaba bir de onu yorumlar mısın?

RAM'lerin konfigürasyonu yanlış. Ekran kartını ilk PCI Express slotuna takmayı deneyin çok aşağılarda duruyor. BIOS'u da optimize ayarlara sıfırlayın.

Son düzenleme:
@emrah boraa
Bu konuda BIOS güncelleme sorunu çözülmüş. Deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı