RTX 2060 ekran kartına nasıl voltaj düşürme yapılır?

Hocam mesela görselde seçtiğiniz noktaya bakalım. 912 mV ve 1785 MHz frekans var. Şimdi 875 mV'daki noktayı 1785 MHz'e getirip kilitlemeyi deneyin. Oyun falan oynayın bakın düzgün çalışacak mı? Sorun çıkarsa başka değer deneyebilirsiniz.

Bu curve editor'u kapatıp ana ekrandan core clock'u arttırırsanız o noktaların hepsi yukarı çıkar. Voltaj kontrolünü açtıysanız core voltage yazan çubuğu sola kaydırırsanız da tüm noktaların voltajı azalır.

Grafik yerine direkt o çubuğu da kaydırabilirsiniz. Genel olarak frekansların voltajı düşer.

Hocam mesela görselde seçtiğiniz noktaya bakalım. 912 mV ve 1785 MHz frekans var. Şimdi 875 mV'daki noktayı 1785 MHz'e getirip kilitlemeyi deneyin. Oyun falan oynayın bakın düzgün çalışacak mı? Sorun çıkarsa başka değer deneyebilirsiniz.

Bu curve editor'u kapatıp ana ekrandan core clock'u arttırırsanız o noktaların hepsi yukarı çıkar. Voltaj kontrolünü açtıysanız core voltage yazan çubuğu sola kaydırırsanız da tüm noktaların voltajı azalır.

Grafik yerine direkt o çubuğu da kaydırabilirsiniz. Genel olarak frekansların voltajı düşer.
Hocam böyle midir?
1623927974496.png

Doğru mu değil mi test etmen lazım. Sıcaklıklar istediğin seviyeye düştüyse, herhangi bir kapanma, donma vs. sorun yoksa, istediğin performansı alıyorsan doğrudur. O grafikle oyna işte için rahat edene kadar. MSI Afterburner'dan ayarları uyguluyorsun değil mi? Grafiği ayarladıktan sonra uygulamadaki tik işaretine basıp ayarları uygulaman lazım.

Doğru mu değil mi test etmen lazım. Sıcaklıklar istediğin seviyeye düştüyse, herhangi bir kapanma, donma vs. sorun yoksa, istediğin performansı alıyorsan doğrudur. O grafikle oyna işte için rahat edene kadar. MSI Afterburner'dan ayarları uyguluyorsun değil mi? Grafiği ayarladıktan sonra uygulamadaki tik işaretine basıp ayarları uygulaman lazım.
Evet o zaman uygula diyorum teşekkürler deniyim
1624351193563.png

@Shimada Sensei Valorant'ta bile 80 derecelere kadar çıkan ekran kartım şu an 60 70 derecelerde geziyor donma falan herhangi bir sorun yok ama şunu anlamadım ben bu ayarı yaptıktan sonra ekran kartı hep 1755 MHz de çalışıyor ben hep oyunu açmadan önce mi bu ayarı yapacağım yani?

Son düzenleme:
@the Fool Valorant'ta bile 80 derecelere kadar çıkan ekran kartım şu an 60 70 derecelerde geziyor donma falan herhangi bir sorun yok ama şunu anlamadım ben bu ayarı yaptıktan sonra ekran kartı hep 1755 MHz de çalışıyor ben hep oyunu açmadan önce mi bu ayarı yapacağım yani?
Uygula tuşunun yanındaki kayıt tuşuyla ayarları kaydet, oyuna girmeden önce hazır kaydettiğin ayarı uygula, oyundan çıkınca da ayarları sıfırla.

Geri
Yukarı