RTX 2060 FPS Drop Sorunu

Meric0330

Hectopat
Daha fazla  
- AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci (fan dahildir) - Tray
- MSI B450M PRO-M2 V2 AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz VGA DVI HDMI Anakart
- CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram (2 adet)
- MSI Geforce RTX 2060 VENTUS 6G OC 6GB 192Bit GDDR6 DX12 Ekran Kartı
- Sharkoon TG5 RGB USB3.0 4XRGB Fan Temperli Cam ATX Gaming Kasa
- ADATA 480GB SU630 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
- Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU

Sistemim bu; Battlefield, Apex, Fortnite tarzı bütün oyunlarda FPS drop yaşıyorum, yazılımsal bir sıkıntı yok gibi görünüyor, daha yeni format attım. PC'yi alalı 2 ay oldu, böyle bir sorunla karşı karşıyayım, daha önceden de oluyordu. Arada sırada bilgisayar kitleniyor ve hiçbir şey yapamıyorum, dosya atarken bir şey indirirken bile donup kalıyor. Acaba sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzeysel olarak bakınca SSD ' de gibi duruyor sorun. HDD'ler sorun yaratmaya başlayınca 3-4 saniyelik donma-takılma aralıkları vardı . SSD tabi ki farklı türde bir olay ama verdiği sorun tipleri aynı anlattığınıza göre. İlk olarak farklı HDD/SSD ' ler de deneyerek sorunu çözmeye başlayabilirsiniz.

Adata’nın Su630 ve Su650 modellerinde kronik olarak yavaşlama ve %100 kullanım sorunu varmış bunun hakkında bir çok konu çıkmaya başladı.
Yaklaşık bir ay önce burada demiştim bu SSD serisinde sorun var diye. Vadedilen hızın yanına bile yaklaşmıyor benim elimdeki modeli. Umarım bilgilerimi götürmez.

Arkadaşlar ram 2 adet yani 16 gb.
Yüzeysel olarak bakınca SSD ' de gibi duruyor sorun. HDD'ler sorun yaratmaya başlayınca 3-4 saniyelik donma-takılma aralıkları vardı . SSD tabi ki farklı türde bir olay ama verdiği sorun tipleri aynı anlattığınıza göre. İlk olarak farklı HDD/SSD ' ler de deneyerek sorunu çözmeye başlayabilirsiniz.
SSD'de sorun olduğu aklımdan geçti ama harddiskdeki oyunlarımda da fps drop yaşıyorum.
Ayrıca bilgisayarı aldığım yere sordum adamlar monitörümün modelini sordular sizce alakası varmı?
Isı değerleriniz nasıl?
Isı değerleri normal her saniye izliyorum.
Adata’nın Su630 ve Su650 modellerinde kronik olarak yavaşlama ve %100 kullanım sorunu varmış bunun hakkında bir çok konu çıkmaya başladı.
Hepsindemi var peki yani benimkinde %100 olup olmadığını nerden anlayabilirim?

Arkadaşlar ram 2 adet yani 16 gb.

SSD'de sorun olduğu aklımdan geçti ama harddiskdeki oyunlarımda da fps drop yaşıyorum.
Ayrıca bilgisayarı aldığım yere sordum adamlar monitörümün modelini sordular sizce alakası varmı?

Monitör en son seçenek HDMI kullandığını varsayarak o sistemde dijital veri kaybı olması neredeyse imkansız. SSD, HDD aynı şekilde aynı sorunu veriyorsa sırayla kontrol edilecek parçalar 2 ramde de aynı tür sıkıntı olcağını sanmam farklı kanallarda farklı yollardan tek tek kullanarak ayrı slotlarda dene, olmadı mı ? . Sıradaki parça anakart daha yeni kutudan açtığımız anakart'ta çipseti hatalı çıktığından dolayı servise geri yolladık ve yeniden çipseti programlanıp geldi oda benzer hatalar sergiliyordu. Gidiyorsun aldığın yere 1 ay geçmediyse iade etmek istediğini söylediğin an tutuşuyorlar ve sorununu çözüyorlar . Bırak onlar uğraşsın.

Bilgisayarı itopyaya gönderdim güç kaynağında sıkıntı var değiştirdik droplar geçti diyip gönderdiler fakat droplar azalsada hala devam etmekte özellikle pubg apex witcher gibi oyunlarda ne yapmalıyım?

Bilgisayarı itopyaya gönderdim güç kaynağında sıkıntı var değiştirdik droplar geçti diyip gönderdiler fakat droplar azalsada hala devam etmekte özellikle pubg apex witcher gibi oyunlarda ne yapmalıyım?
Dostum SSD muhtemelen senin sorununun kaynağı. İstersen bir programla test et ne durumda diye. CrystalDiskMark ile yapabilirsin. Daha detaylı bir tool varsa onunla da yapabilirsin. Adata markalarda çok sorunla karşılaşıyormuş insanlar.

Ya kardeşim bu kadar pc toplayıp niye samsung ssd almazsınız da gider en dandik ssdyi koyarsınız anlamıyorum ki. Forumdaki açılan konulara bakıyorum herkes bu ADATA denilen çöpü kullanıyor sonra da buraya konu açıyor. FPS düşüşü konularına bakın ortak noktası hep ADATA

Arkadaşlar SSD'yi sonunda teknik servise değiştirttim fakat FPS drop sorunum hala devam etmekte pubg,apex,witcher gibi oyunları hiçbir türlü oynayamıyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz eğer çözemez isem iade işlemlerine geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı