RTX 2060 i5 9600K FPS Drop Sorunu

Gakkosh23

Decapat
Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce topladığım sistemde Rainbow Six Siege, PUBG, CS:GO oynuyorum ve ara ara milisaniyelik FPS droplar yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
RTX 2060 Asus Rog Strix Advanced Edition
İ5 9600K
Gigabyte Z390 UD
Cooler Master MA610P işlemci soğutucu

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kaynaklı olabilir, RAM'ler nedir ?
Corsair 8GB x 2 3000Mhz Cl16 ram kullanıyorum.
Hocam aynı sorun bi arkadaşta vardı HDD veya SSD ile alakalı olay.
Adata XPG SX8200 Pro 3D NAND NVMe M.2 SSD, WD’nin harddiskini kullanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistemim bu videodakiyle neredeyse aynı, fps değerleri ve kullanım yüzdelerine baktığım zaman Rainbow Six Siege'de ekran kartı kullanımı işlemciden yüksek ve birbirlerine çok yakınlar GPU %95 CPU %90 civarında. Kendi sistemimde test ettiğimde iste CPU kullanımı GPU kullanımından yüksek çıkıyor GPU %85-90 CPU %95-100 arası gidip geliyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir acaba? Aerocool Cylon kasayla beraber gelen 750W High Power PSU kullanıyorum.

Son düzenleme:
Sistemde virüs olabilir, detaylı bir tarama yapın. Bir de şu ayarları deneyin faydası olur oyunlarda. Bir de SSD ve RAM ,ekran kartı ve İşlemciyi ayrı ayrı test edin eğer düzelmezse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sistemde virüs olabilir, detaylı bir tarama yapın. Bir de şu ayarları deneyin faydası olur oyunlarda. Bir de SSD ve RAM ,ekran kartı ve İşlemciyi ayrı ayrı test edin eğer düzelmezse.

Gigabyte GA-Z390 UD Performance Results - UserBenchmark bu şekilde çıkıyor sonuçlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı