RTX 2060 Gaming Z ısınma sorunu

ruzgar2015

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, MSI RTX 2060 Gaming Z ekran kartımda son 15 günde bir ısı artışı oldu. Kasamda 3 tane önde 120 ll var, arkada da 1 tane fan var. Şu zamana kadar bir sıkıntım yoktu, hep full ayarlarda CoD Modern Warfare oynuyorum. 63 dereceyi geçmezken şu an 71 derecelere geliyor. Bu ısı artışı neden olabilir sizce. İşlemci ısısı stabil onda bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan kaynaklı bir durum olabilir. Son zamanlarda sadece bu oyunda sıcaklık artışından bahseden konular açılıyor. Bu arada 71 derece sıcaklık gayet iyi bir değerdir. Endişenlenmenize gerek yok.

Oyuna yeni gelen Warzone güncellemesi yüzünden olabilir bu güncellemeden sonra bayağı bir ısı problemi olan arkadaş gördüm ama kartın ısısı gayet güzel bir sorun yok.

Sağolun arkadaşlar elbette bu ısı normal bir değer ama mesela incehesabı hepimiz biliyoruz az çok cuma günleri indirim olduğu zaman ordaki banner a tıkladığımda indirimleri görmek istediğimde ekran kartının sıcaklığı aniden 67 derecelere fırlıyor. Ne zaman o internet sayfasını kapatayım sıcaklık normale dönüyor. Bunu deneyimleyip buraya yazarsanız sevinirim.

Sağolun arkadaşlar elbette bu ısı normal bir değer ama mesela incehesabı hepimiz biliyoruz az çok cuma günleri indirim olduğu zaman ordaki banner a tıkladığımda indirimleri görmek istediğimde ekran kartının sıcaklığı aniden 67 derecelere fırlıyor. Ne zaman o internet sayfasını kapatayım sıcaklık normale dönüyor. Bunu deneyimleyip buraya yazarsanız sevinirim.
bendede msi rtx 2060 ventus 6g oc var sizin kartınızla özellikleri hemen hemen aynı bendede bi ara fps düşüşü olmuştu ve sıcaklık artışı olmuştu sanırım yazılım veya windows ile alakalı bir sorunmuş sistemi formatladığımda sorun ortadan kalktı diğer oyunlarda da aldığınız fps i ve sıcaklık değerlerini yazabilirseniz anlarız örneğin benim kart csgo da maksimum ayarlarda 45-60 derece sıcaklıkta 300-400 arası fps veriyor normalde o sorun olduğunda kart 65 dereceyi görmüştü sürekli ve fps 150-220 arasına düşmüştü

Diğer oyunlarda sadece eurotruck ve war Z oynuyorum yanlız war Z'de şöyle bir sıkıntı oldu drop yiyorum takılmalar mevcut sanırım oyunla alakalı bir durum.

Peki benim için sizlerde bu incehesap.comdaki cuma günleri indirimi yazan yere tıklar mısınız bakalım sizde de ekran kartınızda aniden ısı artışı olacak mı bir anda 65 derece üstüne çıkıyor kart sonra siteyi kapatınca normale dönüyor bana ilginç geldi.

Galax 2060S kullanıyorum. Dediğinizi yaptım, 38 dereceden 41 dereceye çıktı kart. Evet artış oldu ama sizinki abartı derecede bir artış nedenini anlamadım.

Geri
Yukarı