RTX 2060 hala yeterli bir kart mı?

Hocam günümüzde 2060 yetersiz bence çünkü artık 360 Hz monitörler çıktı tabi biz alamasakta alabilenler için 2060 360 veya 240 Hz oyunculuk için yetersiz hattaha 144 bile alamıyor çoğu oyunda.

Hocam günümüzde 2060 yetersiz bence çünkü artık 360 Hz monitörler çıktı tabii biz alamasakta alabilenler için 2060 360 veya 240 Hz oyunculuk için yetersiz hattaha 144 bile alamıyor çoğu oyunda.

Evet günümüzde ben RDR2'yi 360 FPS ile 360Hz de oynamam lazım... CS veya Valorant gibi hafif oyunlarda zaten işlemciyi yükseltirsen RTX 2060 ile de o FPS'lere çıkabilirsin çünkü kart kendini kullanmıyor o oyunlarda ama sen iyi bir işlemci koyarsan 2060 kendini kullanır ve rahatlıkla 300-400 FPS verebilir.

GTX 1660 Ti ile RTX 2060 dediğimiz kartlar GTX 1660 Super'den daha üst seviye nasıl onlarla eşit olabilir?

GTX 1660 Super GTX 1660 Ti'dan biraz daha zayıf olan bir karttır RTX 2060 ikisinden de daha üstte.

Testlerine baktım neredeyse aynı performansı veriyorlar ikisi de bir fark yok gibi aralarında 3 FPS falan var.

Eğer RTX 2060 sahibi isen ve şanslıysan Micron bellekler ile 14Gbps'den 16Gbps'ye çıkarabilirsin bellek hızlarını o zaman 6 GB VRAM bir sorun çıkarmıyor gibi.

Ben kapasite anlamında bahsediyorum OC potansiyeli olarak değil, her ne kadar 2060 için RTX yetersiz Dense'de DLSS ile RTX Full açık oyunlar oynanabiliyor ama handikap şu RTX açıldığı an 1.5 GB VRAM'e yük bindiriyor. NVIDIA bunun farkına geç de olsa vardı şu an 12 GB VRAM'li modelleri hazırlıyor 2060 gerçekten güçlü bir kart 6 GB VRAM kısıtlıyor keşke başta 8 GB olarak satışa sunulsaydı.

Ayrıca yerinizde olsam bu GPU kıtlığının olduğu dönemde ekran kartını daha verimli kullanırdım. Undervolt yaparak standart hızlarda olabildiğince düşük ısılarda

Forumun geneline söylemek lazım ekran kartlarınıza çok iyi bakın hele 2060 gibi kartınız varsa ve arızalanırsa yerini kolay kolay dolduramazsınız.

GTX 1660 Ti ile RTX 2060 dediğimiz kartlar GTX 1660 Super'den daha üst seviye nasıl onlarla eşit olabilir?

GTX 1660 Super GTX 1660 Ti'dan biraz daha zayıf olan bir karttır RTX 2060 ikisinden de daha üstte.

Çok bir farkları olmuyor genellikle 3-5 fps oynuyorlar birbirlerinin arasında.

Çok bir farkları olmuyor genellikle 3-5 FPS oynuyorlar birbirlerinin arasında.

Aralarında çok fark yok diyorsunuz ama unuttuğunuz bir şey var tensor Core'lar.

1660 serisi kartlar maalesef tensor Core olmamasından ötürü çok çabuk ömürlerini tüketecek 2060'ın tensor Core avantajı sayesinde çok ciddi süre kullanımda kalacak, DLSS oyun dünyasının geleceği konumunda bundan sonra çıkacak tüm oyunlarda bu destek sayesinde çok ciddi performans kazanımları olacak 2000 ve 3000 serisi kartlarda,

İş artık yapay zeka algoritmasına gidiyor MSAA, FXAA tarih olabilir.

Zamanında birçok arkadaşıma 1660 serisini bu yüzden aldırmadım şimdi dua ediyorlar iyi ki 2060 Super almışız diye Death Stranding'i DLSS açık %100 performans kazanarak oynuyor. Potansiyeli olan bir seriyi maalesef NVIDIA hiç etti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı