RTX 2060 - i5 10400F sistemde Valorant düşük FPS veriyor

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat Ailesi,

RTX 2060 - i5 10400F - 16GB RAM sistemde aldığım FPS sadece 40 saniyelik video da mevcut.

FPS'im belki de 200 altına bile inmemeli ama bakın bir çatışma da kaça düşüyor...

Buyrun link :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu normal mi?
Eğer normal değil ise sorun nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

RTX 2060 - i5 10400F - 16GB RAM sistemde aldığım FPS sadece 40 saniyelik video da mevcut.

FPS'im belki de 200 altına bile inmemeli ama bakın bir çatışma da kaça düşüyor...

Buyrun link :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sizce bu normal mi?

Buyrun link :

Sizce bu normal mi?

Yani normal gibi demek istiyorum çünkü YouTube'dan izlediğime göre söylüyorum. Sanıyorum ki işlemciniz Valorant için pek iyi sayılmaz. Şahsen benim Ryzen 5 5600x + RX 550 2GB ekran kartım var ve 300 FPS altına düştüğünü pek görmüyorum.

Merhaba Technopat ailesi,

RTX 2060 - i5 10400F - 16 GB RAM sistemde aldığım FPS sadece 40 saniyelik video da mevcut.

Buyurun link:

Sizce bu normal mi?

RAM frekansını doğru ayarladın mı?

Buyrun link :

Sizce bu normal mi?
Sürücüler güncelmidir

RAM frekansını doğru ayarladın mı?
Az önce bios girdim ve en fazla 2666Mhz seçebiliyorum.
Z490 anakartlarda 3.000 üstü yapabilirmişim.
Yani biosda en iyi seçenek 2666Mhz. Bunun üstünde herhangi bir seçenek yok seçebileceğiniz.
Yani normal gibi demek istiyorum çünkü YouTube'dan izlediğime göre söylüyorum. Sanıyorum ki işlemciniz Valorant için pek iyi sayılmaz. Şahsen benim Ryzen 5 5600x + RX 550 2GB ekran kartım var ve 300 FPS altına düştüğünü pek görmüyorum.

Ben r5 5600x işlemci alsam i5 10400f işlemci yerine, rtx 2060 ve r5 5600x işlemci ile oynasam fps artar mı demiştim ama kimse gerek yok sistemin iyi sadece işlemci değiştirerek ekran kartı sabit tutarak öyle 30-50 gibi fps artışı beklemesin demişlerdi?
Senin sadece işlemcin daha iyi ekran kartın benimkine göre çok daha aşağılarda ama benim 2 katım fps alıyorsun?

YouTube'dan 10400F işlemci olan Valorant test videolarını izlersen genelde max 270-300 çatışmalarda 170-180'e kadar düşüyor. Ortalama da 220-240 arası dolaşıyor. "Benim ekran kartım iyi" diyeceksiniz eminim ama malesef Valorant işlemci odaklı bir oyun. Az önce kendi ekran kartımı söyledim. Yani FPS değerini etkileyen kabaca söylersem eğer %80 daha çok işlemcidir.
Az önce bios girdim ve en fazla 2666Mhz seçebiliyorum.
Z490 anakartlarda 3.000 üstü yapabilirmişim.
Yani biosda en iyi seçenek 2666Mhz. Bunun üstünde herhangi bir seçenek yok seçebileceğiniz.

Ben r5 5600x işlemci alsam i5 10400f işlemci yerine, rtx 2060 ve r5 5600x işlemci ile oynasam fps artar mı demiştim ama kimse gerek yok sistemin iyi sadece işlemci değiştirerek ekran kartı sabit tutarak öyle 30-50 gibi fps artışı beklemesin demişlerdi?
Senin sadece işlemcin daha iyi ekran kartın benimkine göre çok daha aşağılarda ama benim 2 katım fps alıyorsun?

Yani bunu söyleyenler Valorant ve CS:GO gibi oyunlar için söylemiş ise tamamen fiyaskodur. Ama ağır oyunlar için işlemcin RTX 2060 ekran kartını besleyeceği için söylemiş olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı