RTX 2060 - i5 10400F sistemde Valorant düşük FPS veriyor

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat Ailesi,

RTX 2060 - i5 10400F - 16GB RAM sistemde aldığım FPS sadece 40 saniyelik video da mevcut.

FPS'im belki de 200 altına bile inmemeli ama bakın bir çatışma da kaça düşüyor...

Buyrun link :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu normal mi?
Eğer normal değil ise sorun nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

YouTube'dan 10400F işlemci olan Valorant test videolarını izlersen genelde max 270-300 çatışmalarda 170-180'e kadar düşüyor. Ortalama da 220-240 arası dolaşıyor. "Benim ekran kartım iyi" diyeceksiniz eminim ama malesef Valorant işlemci odaklı bir oyun. Az önce kendi ekran kartımı söyledim. Yani FPS değerini etkileyen kabaca söylersem eğer %80 daha çok işlemcidir.

Yani bunu söyleyenler Valorant ve CS:GO gibi oyunlar için söylemiş ise tamamen fiyaskodur. Ama ağır oyunlar için işlemcin RTX 2060 ekran kartını besleyeceği için söylemiş olabilirler.
Benim videomu izlemedin sanırım.
İzler misin?
Ben en düşük ayarlarda oynuyorum Valorant'ı.
Ve FPS 135-140'a düşüyor.
Bu attığınız videoda low ayarlara geçince 250-300 arası fps almaya başlıyor adam.
Oyun düşük ayarlarda mı? Sanki bu sebepten darboğaz var gibi.
Evet en düşük ayarlarda oynuyorum. Sanırım en yüksek ayarlarda oynamam benim için daha iyi olacak öyle mi?

Ben r5 5600x işlemci alsam i5 10400f işlemci yerine, rtx 2060 ve r5 5600x işlemci ile oynasam fps artar mı demiştim ama kimse gerek yok sistemin iyi sadece işlemci değiştirerek ekran kartı sabit tutarak öyle 30-50 gibi fps artışı beklemesin demişlerdi?

Bende de 3300X var 250-300 FPS civarı oynuyorum. 250 FPS altına düşmüyor neredeyse yalnız şöyle bir durum var ben 144Hz ekran kullanıyorum, input lag ve %1 low FPS bir yere kadar böyle bir durumda daha güçlü işlemciye Valorant için geçmem para israfı olur. 10400F çekirdek gücü sağlam bir işlemcidir düşmanı görür görmez 150 FPS'e kendisini vurması pek normal değil.

Evet en düşük ayarlarda oynuyorum. Sanırım en yüksek ayarlarda oynamam benim için daha iyi olacak öyle mi?

Düşük ayarlarda ne işin var o ekran kartıyla vur gitsin en tepeye. En kartın yalnızca %35 kullanılıyor. 2K en yüksek ayarlarda bile oynarsın.

Benim videomu izlemedin sanırım.
İzler misin?
Ben en düşük ayarlarda oynuyorum Valorant'ı.
Ve FPS 135-140'a düşüyor.
Bu attığınız videoda low ayarlara geçince 250-300 arası fps almaya başlıyor adam.

Bu kısmı görmemişim kusura bakma. Ayarlarda grafiği arttırın bakalım. Çünkü mantıken CS:GO'da da aynı şekilde grafik arttırınca işlem bir tık daha ekran kartına yöneliyor. Umarım düzelir. Özellikle Anti-Aliasing ve Anisotropic Filtrening ayarını yükseltin bi bakalım...

Bu kısmı görmemişim kusura bakma. Ayarlarda grafiği arttırın bakalım. Çünkü mantıken CS:GO'da da aynı şekilde grafik arttırınca işlem bir tık daha ekran kartına yöneliyor. Umarım düzelir. Özellikle Anti-Aliasing ve Anisotropic Filtrening ayarını yükseltin bi bakalım...
Anti aliasing ve anisotropic fitrening ayarı nereden yükseltirim yani oyun içi ayarlar mı yoksa ekran kartı ayarlarından mı yapıcam bunu

Anti aliasing ve anisotropic fitrening ayarı nereden yükseltirim yani oyun içi ayarlar mı yoksa ekran kartı ayarlarından mı yapıcam bunu

Pardon İngilizce yazmışım. Sanırım senin oyun Türkçe :D Oyun ayarlarından sırası ile; Video > Grafik kalitesi; Kenar yumuşatma ve Eşyönsüz filtreleme ayarını yükseğe çekin. Bu kısımda yukarıdan aşşağı olan ayarlardan da ilk 4 sırayı orta ve yüksek şeklinde deneyin.

Pardon İngilizce yazmışım. Sanırım senin oyun Türkçe :D Oyun ayarlarından sırası ile; Video > Grafik kalitesi; Kenar yumuşatma ve Eşyönsüz filtreleme ayarını yükseğe çekin. Bu kısımda yukarıdan aşşağı olan ayarlardan da ilk 4 sırayı orta ve yüksek şeklinde deneyin.
Birde şu 1x 2x 3x 8x'e kadar gidiyor ve altında da MSAA 2X gibi ayarlar var onları ne yapmalıyım?
Edit :
Zaten bundan bahsediyormuşsunuz :D

Vinyet ve Vsync kapalı kalmalı ama değil mi?

Birde şu 1x 2x 3x 8x'e kadar gidiyor ve altında da MSAA 2X gibi ayarlar var onları ne yapmalıyım?
x8 ve MSAA deneyin sadece. FPS iyi yönde değişene kadar kombinasyon yapın işte :) Hani belki en yüksek değerler de kötü şekilde etkileyebilir. Bu iki ayar olmazsa dediğim gibi yukarıdan aşşağı olan seçeneklerden ilk 4 sırada ki ayarları orta ve yüksek olarak deneyin.

Merhaba Technopat Ailesi,

RTX 2060 - i5 10400F - 16GB RAM sistemde aldığım FPS sadece 40 saniyelik video da mevcut.

FPS'im belki de 200 altına bile inmemeli ama bakın bir çatışma da kaça düşüyor...

Buyrun link :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce bu normal mi?
Eğer normal değil ise sorun nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
bendede aynı sistem war pub g de ultrada 70-85 fps alıyorum şaka gibi youtubede aynı sistemle insanlar 110-130 fps arası alıyor anlamadım gitti nerde bi yanlış var

Yeni konular

Geri
Yukarı