RTX 2060 için en düşük hangi işlemci kullanılır?

Oyunlardaki optimizasyon sorunlarını hesaba katmıyorsunuz. GPU kullanımının %99-100 olmamasının sebebi her zaman sistemdeki darboğaz değildir, hatta çoğu zaman oyun kaynaklıdır.

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler. 6000tl bütçem var ve rtx bir sistem toplayacaktım depolama birimi olmayacak kasada o hediye gelecek ona göre bir sistem önerirseniz çok mutlu edersiniz.

İlk sayfalarda - ve tabi ki bir çok yerde - görebildiğimiz; i5 8400 ile Ryzen 5 2600 karşılaştırmalarında i5'in oyunlarda üstünlüğü olduğu doğru.

Ancak, "şu" bağlantıdan baktığımız zaman, overclock olamayan i5'e karşı overclock olan R5 2600'ün basit bir hız aşırtma ile Assassin's Creed Origins'te, overclocksuz haline göre 10 FPS yukarı çıktığı görülüyor. Her ne kadar yine i5'in altında kalsa da fark baya daralıyor.

Biraz fiyat araştırması yapınca AMD'nin, Intel'den 12-13 Dolar daha uygun fiyatlı olduğunu görüyorum. Yaklaşık %6 gibi bir fark var. Bir çok oyunda FPS farkı da ortalama %5-6 gibi. Diğer konularda da (render vs) AMD üstün. Bu durumda oyunlarda fiyat/performans olarak rakibine denk, diğer her konuda üstün gibi düşünebiliriz.

Dip not: sadece bir site ve bir fiyat üzerinden kabaca bir yaklaşım yaptım, bütün oyunları ve bütün fiyatları alırsak yüzdelik farklar + - %1-2 oynayabilir.

Overclock yapılan bir 6660K ve 7600K da oyunlarda 8400 'ü geçecektir.

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler. 6000tl bütçem var ve rtx bir sistem toplayacaktım depolama birimi olmayacak kasada o hediye gelecek ona göre bir sistem önerirseniz çok mutlu edersiniz.
RYZEN 5 2600 + RTX 2060 sistem toplanabilir.

Zamanında pintilik yapıp i3 aldığıma pişman oldum. Dediğiniz gibi işlemciyi i5 8400 veya 9400 yapmak en mantıklısı. Yardımınız için teşekkür ederim hocam.

R5 3600 tercih etmekte fayda var. 2600 yetecek belki ama o riske girmezdim yerinizde olsam.

Bu kadar güçlü bir karta 4 çekirdek işlemci önerenler var, neremle gülsem bilemedim. Sonra arkada Discord'da arkadaşlarınızı duymaya çalışırsınız, duyamazsınız

Son düzenleyen: Moderatör:

benim işlemcim i3-10100F modeli. bu RTX 2060 veya 2070 modelini alsam darboğaz yapar mı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…