RTX 2060 için overclock kaç MHz'ye yükseltilebilir?

Raven5131

Femtopat
Daha fazla  
İlk overclock denemem olduğu için çok fazla şey bilmiyorum. İnternetten bulduğum videoların yardımı ile GPU Tweak 2 adlı bir program indirdim. Overclock scanner yaptırdım ve RTX 2060 kartıma 1740 MHz'ye overclock yaptı. Fakat internette izlediğim videolarda 1850-1900'lere kadar yükseltiyorlar. 1740 çok mu düşük? Daha fazla arttırabilir miyim? Bir de overclock'un tam olarak ne olduğunu anlatabilir misiniz? Ekran kartına zarar verir mi?

İlk overclock denemem olduğu için çok fazla şey bilmiyorum. İnternetten bulduğum videoların yardımı ile GPU Tweak 2 adlı bir program indirdim. Overclock scanner yaptırdım ve RTX 2060 kartıma 1740 MHz'ye overclock yaptı. Fakat internette izlediğim videolarda 1850-1900'lere kadar yükseltiyorlar. 1740 çok mu düşük? Daha fazla arttırabilir miyim? Bir de overclock'un tam olarak ne olduğunu anlatabilir misiniz? Ekran kartına zarar verir mi?
Hızın artması bir şeyi değiştirmez.1050 Ti da 1540 Mhz var fakat RTX 2060la arasında dağlar fark var.

İlk overclock denemem olduğu için çok fazla şey bilmiyorum. İnternetten bulduğum videoların yardımı ile GPU Tweak 2 adlı bir program indirdim. Overclock scanner yaptırdım ve RTX 2060 kartıma 1740 MHz'ye overclock yaptı. Fakat internette izlediğim videolarda 1850-1900'lere kadar yükseltiyorlar. 1740 çok mu düşük? Daha fazla arttırabilir miyim? Bir de Overclock'un tam olarak ne olduğunu anlatabilir misiniz? Ekran kartına zarar verir mi?

MSI Afterburner indirim OC scaner kullanabilirsin ekran kartın için en uygun degeri bulabilir ama aksi takdirde ekran kartı zarar görürse garanti kapsamından cıkar ama zarar gorme ihtimali dusuktur

Yeni konular

Geri
Yukarı