RTX 2060 ile Ethereum mining yapılır mı?

Rigel12

Decapat
İyi günler, evde boş zamanlarımda bilgisayarımla Ethereum mining yapmayı deniyorum. Bunun ekran kartımda bir hasar bırakma ihtimali ya da ömründe kısalma yapma ihtimali var mıdır?
Model RTX 2060 overclock ayarları:

teknopat.PNG

Ömür kısaltma gibi bir durum mümkün değil. Bilmediğimiz bir ömür mü biçilmiş kartlara da millet ömründen alır diyor? Canlı maddesi mi yerleştirdiler kartlara biz mi bilmiyoruz? Düzgün kullanılırsa kart, soğutma sistemin iyiyse, kartı hor kullanmazsan sürekli macun değiştirmezsen, her fırsatta eline almazsan 15 yıl da götürür seni 20 yıl da götürür. Elimde AGP kartlar var hala çalışan, FX 5200 var zamanında yapmadığım şey kalmadı o karta her oyunu kasa kasa oynardım kaldırmamasına rağmen, soğutma olayını geçtim bile kasada 0 fan.

Ömür kısaltma gibi bir durum mümkün değil. Bilmediğimiz bir ömür mü biçilmiş kartlara da millet ömründen alır diyor? Canlı maddesi mi yerleştirdiler kartlara biz mi bilmiyoruz? Düzgün kullanılırsa kart, soğutma sistemin iyiyse, kartı hor kullanmazsan sürekli macun değiştirmezsen, her fırsatta eline almazsan 15 yıl da götürür seni 20 yıl da götürür. Elimde AGP kartlar var hala çalışan, FX 5200 var zamanında yapmadığım şey kalmadı o karta her oyunu kasa kasa oynardım kaldırmamasına rağmen, soğutma olayını geçtim bile kasada 0 fan.
Mining ekran kartını fazlasıyla zorlayan, ısınmasına neden olan bir işlemdir, bunu inkar etmiyorsunuz umarım. Bu da ekran kartını daha hızlı eskitir, yani ömrünü kısaltır. Boşuna demiyoruz mining yapılmış kart almayın diye.

Ömür kısaltma gibi bir durum mümkün değil. Bilmediğimiz bir ömür mü biçilmiş kartlara da millet ömründen alır diyor? Canlı maddesi mi yerleştirdiler kartlara biz mi bilmiyoruz? Düzgün kullanılırsa kart, soğutma sistemin iyiyse, kartı hor kullanmazsan sürekli macun değiştirmezsen, her fırsatta eline almazsan 15 yıl da götürür seni 20 yıl da götürür. Elimde agp kartlar var hala çalışan, FX 5200 var zamanında yapmadığım şey kalmadı o karta her oyunu kasa kasa oynardım kaldırmamasına rağmen, soğutma olayını geçtim bile kasada 0 fan.

Alet yıpranır, içinden elektrik geçen bir ürün ister istemez yıpranır. Ayrıca sıcaklığıydı vs onu konuşmuyorum bile.

Tabii ki ömründen kısaltır, 3 yıl kullanacak olsaydınız 2 yıl kullanırsınız mesela. (rakamlar rastgele verilmiştir)

Mining ekran kartını fazlasıyla zorlayan, ısınmasına neden olan bir işlemdir, bunu inkar etmiyorsunuz umarım. Bu da ekran kartını daha hızlı eskitir, yani ömrünü kısaltır. Boşuna demiyoruz mining yapılmış kart almayın diye.
Yahu neye dayanarak? Elinde kanıt var mı her mining kartının bozulduğuna dair? Ben 1.5 sene boyunca duraksamadan mining yapılmış RX 580 kullandım 1 yılı aşkın süre ve performansı kardeşimin 0 aldığı karttan farksız hatta soğutması daha iyiydi. Sonradan arkadaşıma verdim hala da kullanıyor. Ömrü falan kısalmaz oyun oynamak da kısaltır o zaman oyun oynamayalım sadece film izleyelim kartlarımızı koruyalım.

Ekran kartınıza undervolt yapıp sıcaklıkları düşük tuttuğunuz sürece hiçbir problemle karşılaşmaz, üstüne de azımsanmayacak bir para kazanırsınız. Günlük yaklaşık 2.25-2.30 dolar kazanırsınız, bugünün kuruyla.
Şu an mining yapıyorum, benim kartım fazlasıyla zorlanıyor mu sizce? Çoğu AAA oyun, mining'e kıyasla daha çok zorlar kartları. Neden tam bilginiz olmadan çok fazla biliyormuş gibi kesin konuşuyorsunuz?
Ölçüm.png

İyi günler, evde boş zamanlarımda bilgisayarımla Ethereum mining yapmayı deniyorum. Bunun ekran kartımda bir hasar bırakma ihtimali ya da ömründe kısalma yapma ihtimali var mıdır?
Model RTX 2060 overclock ayarları:

Eki Görüntüle 910168

Yapabilirsiniz ama tek ekran kartı ile mining yapmak az para kazandırır uğraşınıza değmez.

Geri
Yukarı