RTX 2060 ile mining yapmak

srby.0855

Centipat
Merhabalar şu anda bu yazıyı yazdığım bilgisayarda artık o kadar ve neredeyse hiç oyun oynamadığımı fark ettim bende ekran kartı hazır iyi durumdayken mining yapmaya karar verdim mining olayının nasıl işlediğini biliyorum fakat size sormak istediğim şey şu ekran kartını ne kadar yorar ve bir gün örneğin 6 ay sonra oyun oynamaya tekrar başlasam ekran kartı ne kadar yıpranmış olur?

Sistem özellikleri:

RTX 2060 6 GB OC.
16 GB RAM 3200MHz.
R5 3500X.

(PC 2020'de alındı)

Merhabalar şu anda bu yazıyı yazdığım bilgisayarda artık o kadar ve neredeyse hiç oyun oynamadığımı fark ettim bende ekran kartı hazır iyi durumdayken mining yapmaya karar verdim mining olayının nasıl işlediğini biliyorum fakat size sormak istediğim şey şu ekran kartını ne kadar yorar ve bir gün örneğin 6 ay sonra oyun oynamaya tekrar başlasam ekran kartı ne kadar yıpranmış olur?

Sistem özellikleri:

RTX 2060 6 GB OC.
16 GB RAM 3200MHz.
R5 3500X.

(PC 2020'de alındı)
Performans azalmaz çok fazla. 1 FPS belki oynar. Şu dönemde mining tavsiye etmiyorum.

Hocam elektrik çok yüksek.
Elektriği karşılıyor, merak etmeyin. :) 1096 lira elektrik faturam geldi bu ay. Eth açısından en kötü aylardan birini geçirmemize rağmen minimum gelirim 3200 lira ay*. Çift 3080'le bu kadar geliyor elektrik. 440W elektrik tüketimi var 2x3080'lnin. 2060 bunun 4'te biri kadar elektrik tüketiyor.
Ufak bir hesap yaptım, 2060 tahminen ayda 560 TL civarlarında getirecek, daha sonra bu yükselir. Bunun net 200 lirası belki 250 lirası elektriğe gider kalanı size kalır. Buna göre siz karar verirsiniz. Zarara sokmaz ama belli ki çokta kazandırmaz bir durum şuan için. Eth aşırı düşük durumda.

Elektriği karşılıyor, merak etmeyin. :) 1096 lira elektrik faturam geldi bu ay. ETH açısından en kötü aylardan birini geçirmemize rağmen minimum gelirim 3200 lira ay*. Çift 3080'le bu kadar geliyor elektrik. 440W elektrik tüketimi var 2x3080'lnin. 2060 bunun 4'te biri kadar elektrik tüketiyor.
Ufak bir hesap yaptım, 2060 tahminen ayda 560 TL civarlarında getirecek, daha sonra bu yükselir. Bunun net 200 lirası belki 250 lirası elektriğe gider kalanı size kalır. Buna göre siz karar verirsiniz. Zarara sokmaz ama belli ki çok da kazandırmaz bir durum şu an için. ETH aşırı düşük durumda.

Peki hocam bu bilgisayarı 7/24 açık tutacağım değil mi?

Ben yüzde 50 zamlı elektrik kullanıyorum. Bulunduğum katta sadece pc çalışıyor. Yeni toplayacağım rtx 3060 ti pcde mining yapmak ne kadar mantıklı? Günlük 2-3 saat oyun geri kalan vakitte de mininge bıraksam.

Geri
Yukarı