RTX 2060 mi yoksa RX 5700 mü?

Rx 5700 rtx 2060'dan daha güçlü ayrıca 2gb vram avantajı var ancak render yapacaksan cuda çekirdekleri nedeniyle rtx 2060 almalısın. Rtx 2060 ray tracing kullanmak için yeterince güçlü değil bence o yüzden rtx özelliği büyük bir fark oluşturmuyor.

RX 5700 RTX 2060'dan daha güçlü ayrıca 2 GB VRAM avantajı var ancak render yapacaksan CUDA çekirdekleri nedeniyle RTX 2060 almalısın. RTX 2060 Ray Tracing kullanmak için yeterince güçlü değil bence o yüzden RTX özelliği büyük bir fark oluşturmuyor.

RTX 2060S 8 GB alınmalı o zaman bence.

RTX 2060 8 GB modeli çıktı :/

Öyle bir model yok. O 2060 Super'dir.

1606904115452.png

Gençler Şöyle Ki Ben Dün Chat Banı Yedim Technopat'tan yazdıklarınızı gördüm ama cevaplayamadım kusuruma bakmayın şöyle ki sizin yorumlarınızda göz önünde bulundurdum kendi arkadaşlarımında bulundurdum çoğu arkadasım RX 5600 dedi buradada yarı yarıya bölündü 2060 ve RX 5600 sevenler bana kısa ve net bir şekilde arasındaki farkları ve iyi yanlarını kötü yanlarını açıklayabilecekler var mı?
Bir de tekrar kusuruma bakmayın başlığı yanlış yazmışım buradan düzeltiyim RTX 2060 mı yoksa RX 5600 almalıyım olacaktı tekrar affınıza sığınıyorum.
RX 5700 RTX 2060'dan daha güçlü ayrıca 2 GB VRAM avantajı var ancak render yapacaksan CUDA çekirdekleri nedeniyle RTX 2060 almalısın. RTX 2060 Ray Tracing kullanmak için yeterince güçlü değil bence o yüzden RTX özelliği büyük bir fark oluşturmuyor.

Cevabın İçin Teşekkürler Dostum Ama Render yapıyorum designer ve yazılım teknisyeniyim RX 5600'de bunları kasmadan donmadan oyunu alta alıp falan yapabilir miyim?
--
Bir şey daha soracağım bütçem 9 bin TL RX 5600 ile Intel i5 10.nesil alabilir miyim ya da AMD Ryzen mi almalıyım Ryzen almalıysam hangi seriden almalıyım?

Son düzenleme:
Gençler Şöyle Ki Ben Dün Chat Banı Yedim Technopat'tan yazdıklarınızı gördüm ama cevaplayamadım kusuruma bakmayın şöyle ki sizin yorumlarınızda göz önünde bulundurdum kendi arkadaşlarımında bulundurdum çoğu arkadasım RX 5600 dedi buradada yarı yarıya bölündü 2060 ve RX 5600 sevenler bana kısa ve net bir şekilde arasındaki farkları ve iyi yanlarını kötü yanlarını açıklayabilecekler var mı?
Bir de tekrar kusuruma bakmayın başlığı yanlış yazmışım buradan düzeltiyim RTX 2060 mı yoksa RX 5600 almalıyım olacaktı tekrar affınıza sığınıyorum.

Cevabın İçin Teşekkürler Dostum Ama Render yapıyorum designer ve yazılım teknisyeniyim RX 5600'de bunları kasmadan donmadan oyunu alta alıp falan yapabilir miyim?
--
Bir şey daha soracağım bütçem 9 bin TL RX 5600 ile Intel i5 10.nesil alabilir miyim ya da AMD Ryzen mi almalıyım Ryzen almalıysam hangi seriden almalıyım?
5600 xt demek istiyorsunuz sanırım.
Kendim rx 5600xt kullanıyorum almadan önce fazlaca araştırmıştım şöyle söyleyeyim oyun
konusunda aralarında az bir fark var ama render için Nvidia'nın Cuda çekirdeklerini kullanan uygulamalar büyük fark yaratıyor. Render yapacaksınız rtx 2060 öneririm.
Oyunu alta alıp yapma konusunu bilmiyorum ama oyunları 1080p yüksek ayarlarda rahat oynarsınız.
9 bin tl toplam bütçe mi yoksa sadece işlemci+ekran kartı mı?

5600 XT demek istiyorsunuz sanırım.
Kendim RX 5600XT kullanıyorum almadan önce fazlaca araştırmıştım şöyle söyleyeyim oyun
Konusunda aralarında az bir fark var ama render için NVIDIA'nın CUDA çekirdeklerini kullanan uygulamalar büyük fark yaratıyor. Render yapacaksınız RTX 2060 öneririm.
Oyunu alta alıp yapma konusunu bilmiyorum ama oyunları 1080P yüksek ayarlarda rahat oynarsınız.
9 Bin TL toplam bütçe mi yoksa sadece işlemci+ekran kartı mı?

Toplam 9 bin TL bütçem var ekran kartı ve işlemci için değil tüm baştan sona sistem için
5600 xt demek istiyorsunuz sanırım.
Kendim rx 5600xt kullanıyorum almadan önce fazlaca araştırmıştım şöyle söyleyeyim oyun
konusunda aralarında az bir fark var ama render için Nvidia'nın Cuda çekirdeklerini kullanan uygulamalar büyük fark yaratıyor. Render yapacaksınız rtx 2060 öneririm.
Oyunu alta alıp yapma konusunu bilmiyorum ama oyunları 1080p yüksek ayarlarda rahat oynarsınız.
9 bin tl toplam bütçe mi yoksa sadece işlemci+ekran kartı mı?
İşlemci: Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
RAM: Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2x8)
Güç kaynağı: High Power Element BR 650W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1M650BR-H12S) Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Depolama: SanDisk Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Kasa: MSI MAG FORGE 100R Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (Zalman N5MF tercih edilebilir Vatan Bilgisayar'dan hem daha ucuz)
Ekran kartı: XFX Radeon RX 5600 XT THICC II Pro RX-56XT6DF46 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
toplam 7300tl civarı ediyor burası bütceniz 9 bin ise ekran kartını daha iyi alabilirsiniz.
Hatta bütçeyi zorlayıp 9800-10000tl seviyesine çıkarabilirseniz rtx 3060ti alabilirsiniz(yaklaşık 2080 super gücünde bir ekran kartı).

Yeni konular

Geri
Yukarı