RTX 2060 mining ayarları nasıl olmalı?

Celal Kaplan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. İyi forumlar. Bu aralar durumum sıkışık olduğundan dolayı mining işine girmek istedim. 2-3 gündür araştırmalarımı yaptım ama tam istediğim cevapları alamadım. Binance Poll'dan ETH kasmaktayım. Ekran kartı değerlerim aşağıdaki gibi. Neler yapmam gerekli? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

değerler.PNG

@zimbabya07
Hocam memory clock +1500 tavsiye etmediğim bir değer, o değeri şimdilik +800'e çekin, +1500 ile bellek modülleriniz çok fazla ısınır, ve afterburnerde görülen sıcaklık gpu çekirdek sıcaklığıdır, bellek değil.
Power limiti 75-80 lere düşürün, temp limit 65 iyidir, core clock CURVE yazıyor daha önce OC/Scanner mi yaptınız mı? yaptıysanız buna benzer bir eğri çıkması lazımdı aslında
Screenshot_5.png

Bellek modülleriniz aşırı ısındığında altlarındaki bağlantılar zamanla zarar görür ve görüntüde bozulmalar parazitler oluşur, daha ilerlerse kart görüntü vermez, reballing denilen tamir işlemi yapılması gerekir
Eki Görüntüle 967133

Ayarları sıfırladım ve dediğiniz ayarları açtım. Şimdi ne yapmalıyım?
hocam şimdi oradan 800mv a denk gelen beyaz kutucuğu tıklayın ve CTRL-L yapın, sarı dikey bir çizgi oluşacak

Hocam bende Memory clock +1000 yaptım Core clock -200
Power limit 65
Temp limit 65
Fan 65
Sicaklik 50 derece sabit
Voltaj falan ellemedim
Sende bu ayarlar iyi mi?
Kart 3060 3 fanlı model

@zimbabya07
Hocam Memory clock +1500 tavsiye etmediğim bir değer, o değeri şimdilik +800'e çekin, +1500 ile bellek modülleriniz çok fazla ısınır, ve Afterburner'de görülen sıcaklık GPU çekirdek sıcaklığıdır, bellek değil.
Power limiti 75-80'lere düşürün, temp limit 65 iyidir, Core clock CURVE yazıyor daha önce OC/Scanner mi yaptınız mı? Yaptıysanız buna benzer bir eğri çıkması lazımdı aslındaEki Görüntüle 967168
Bellek modülleriniz aşırı ısındığında altlarındaki bağlantılar zamanla zarar görür ve görüntüde bozulmalar parazitler oluşur, daha ilerlerse kart görüntü vermez, reballing denilen tamir işlemi yapılması gerekir

Hocam şimdi oradan 800mv a denk gelen beyaz kutucuğu tıklayın ve CTRL-L yapın, sarı dikey bir çizgi oluşacak

@zimbabya07
Hocam memory clock +1500 tavsiye etmediğim bir değer, o değeri şimdilik +800'e çekin, +1500 ile bellek modülleriniz çok fazla ısınır, ve afterburnerde görülen sıcaklık gpu çekirdek sıcaklığıdır, bellek değil.
Power limiti 75-80 lere düşürün, temp limit 65 iyidir, core clock CURVE yazıyor daha önce OC/Scanner mi yaptınız mı? yaptıysanız buna benzer bir eğri çıkması lazımdı aslındaEki Görüntüle 967168

hocam şimdi oradan 800mv a denk gelen beyaz kutucuğu tıklayın ve CTRL-L yapın, sarı dikey bir çizgi oluşacak
sarı.PNG

voltaj göstermeyi açmama rağmen gözükmüyor. Yeniden başlattım hatta bilgisayarı ctrl +l yaptım sarı çizgi çıktı.

Hocam bende Memory clock +1000 yaptım Core clock -200
Power limit 65
Temp limit 65
Fan 65
Sicaklik 50 derece sabit
Voltaj falan ellemedim
Sende bu ayarlar iyi mi?
Kart 3060 3 fanlı model
ayarlarınız güzel görünüyor, minerde rapor edilen TDP değeri nedir acaba? Voltajı düşürmek MH arttırmaz ama ekran kartındaki VRM dediğimiz voltaj regülatörlerinin yükünü azaltır(VRAM ile karıştırmayınız), TDP yü düşürür ki bu da harcanan elektriğin azaldığını gösterir.

@zimbabya07
Hocam Memory clock +1500 tavsiye etmediğim bir değer, o değeri şimdilik +800'e çekin, +1500 ile bellek modülleriniz çok fazla ısınır, ve Afterburner'de görülen sıcaklık GPU çekirdek sıcaklığıdır, bellek değil.
Power limiti 75-80'lere düşürün, temp limit 65 iyidir, Core clock curve yazıyor daha önce OC/Scanner mi yaptınız mı? Yaptıysanız buna benzer bir eğri çıkması lazımdı aslındaEki Görüntüle 967168
Bellek modülleriniz aşırı ısındığında altlarındaki bağlantılar zamanla zarar görür ve görüntüde bozulmalar parazitler oluşur, daha ilerlerse kart görüntü vermez, reballing denilen tamir işlemi yapılması gerekir.

Hocam şimdi oradan 800mv a denk gelen beyaz kutucuğu tıklayın ve CTRL-l yapın, sarı dikey bir çizgi oluşacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu Video'dan yaptım ben.

Ayarlarınız güzel görünüyor, minerde rapor edilen TDP değeri nedir acaba? Voltajı düşürmek MH arttırmaz ama ekran kartındaki VRM dediğimiz voltaj regülatörlerinin yükünü azaltır(VRAM ile karıştırmayınız), TDP'yü düşürür ki bu da harcanan elektriğin azaldığını gösterir.

Hocam TDP dediğiniz güç galiba oda 110 Watt sabit, bir de bellek frrkansını 1000 + yapınca ısınması artmış olabilir bunun normali kaçtır acaba MSI Afterburner'de görünürmü

Geri
Yukarı