RTX 2060 mining yapılılır mı?

Ekran kartının parasını çıkartmak için 11 ay çalışman gerekiyor. O zamanda ekran kartın kaç kere bozulacak, eskiyecek, değeri düşecek. Üstüne de elektrik faturası gelecek.
Forumdaki şu kartı bozar, elektrik parasını çıkaramazsıncılardansın sanırım. Gerekli ayarları yaparsa kart gram eskimez.

Boş konuşuyorlar hocam boş verin konu ile alakası bile olmayan insanlar yok elektrik faturası şöyle gelir böyle gelir GTX 1660 Ti ile 2 ay yaptım hala yapıyorum ilk ay 500TL aldım normalde 200 gelen faturam 228 TL geldi dedikleri gibi gerekli ayarları yaparsanız bir şey olacağın sanmıyorum. Tek sıkıntı bu yaz aylarında sıcaklık çok fazla oluyor onu stabil değerlerde tutmanız lazım olabildiğince.

Forumdaki şu kartı bozar, elektrik parasını çıkaramazsıncılardansın sanırım. Gerekli ayarları yaparsa kart gram eskimez.
Gerekli ayarları yapar ise bile hem mining yaparken kuru hava ortaya çıkıyor ve sağlığa zararlı, onu 7/24 açık bırakırsa sürekli bakım gerektirir, elektrik çok gelir ama belki ayarları yaparsa çok gelmez, ayrıca kart zamanla eskir artık sen hangi ayarı yapıyorsan 11 ayda 7/24 çalışacağını ve eskimeyeceğini iddia ediyorsun.

Gerekli ayarları yapar ise bile hem mining yaparken kuru hava ortaya çıkıyor ve sağlığa zararlı, onu 7/24 açık bırakırsa sürekli bakım gerektirir, elektrik çok gelir ama belki ayarları yaparsa çok gelmez, ayrıca kart zamanla eskir artık sen hangi ayarı yapıyorsan 11 ayda 7/24 çalışacağını ve eskimeyeceğini iddia ediyorsun.

Ekran kartları ve diğer donanımlar evde yatmaları için üretilmiyorlar çalışmaları için üretiliyorlar. Elektrik konusuna gelince de tek kart ortalama aylık 50 TL ekler faturaya, ayda 400 500 TL kazandığını düşünürsen elektrik parasının çok olmadığını anlarsın.

Mining için RTX 2060 alınıp yapılmaz ama elin de varsa yapılır yani ben yapardım. RX 580 8 GB ile başladığım da 90 cent kazanıyordum, RX 580 almdan önce buraya sormuştum mining yapılır mı diye hepsi mining artık bitti elektriğini vs kurtarmaz diyor du ama harçlık çıkartıyordum yine. 2 doları çok küçümsüyorsunuz.

Makaleden Bir Parça:
Palit yaptığı açıklamada mining sırasında fan dönme hızları düşürülerek yeterli ısı alamayan ekran kartlarının %10'luk performans kayıpları yaşadığının bağımsız testlerce belirlendiğini bildiriyor.

Makaleden bir parça:
Palit yaptığı açıklamada mining sırasında fan dönme hızları düşürülerek yeterli ısı alamayan ekran kartlarının %10'luk performans kayıpları yaşadığının bağımsız testlerce belirlendiğini bildiriyor.
Daha önce mining yapmamışsın ve boş boş atıp tutuyorsun. Mining yapılan kartlar da çekirdek hızından daha çok vram önemli olduğu için çekirdek hızına undervolt yapılır bu da senin normal ayarlar da kullandığın karta göre daha az elektrik kullanır , daha az elektrik demek kartın daha az ısınması demek. Mining yapılan kartlarda fan hızı düşürülmez. Şuan a kadar kullandığım kartlarda fan hızı en az yüzde 40 oluyordu o da sapphire in kartları. Diğer kartlar da yüz de 50 60 gibi oluyor. Isı değerleri ise bu sıcak havada dahi 64 dereceyi geçmiyor. Ben kendi kullandığım kartlar için söylüyorum normal oyun oynanan kartlara göre benim kartların yıpranması daha az oluyor.

Ekran kartı ile minig yaparak karta zarar gemez.
Çalıştıkça fan arızalanabilir.
Ben, oğlum oyun oynamadığı sürece kazım yapıyorum.
Oyunlardan anlamam ama oğlum oynarken bazı oyunlarda 75-80 derece oluyor kart sıcaklığı.
Kazım yaparken 59-63 derece...
Ekaran kartım PALIT RTX 2060 DUAL OC

1627839272290.png

HiveOs vs kullandım orada ayar yapmak kolay.
Windows da bu kart için çok uğraştım, farklı markalarda internette yazan ayarları uygulayınca cuk diye tutuyor PALIT te sıcaklık çok artıyor. Ayarlar için çok uğraştım.
İsteyenler (aynı marka model kart için) msi ab config dosyamı paylaşabilirim.
Elektrik faturası 3 ay önce tam 1 ay sürekli çalıştırdım toplamda 30-40 tl arası diyebilirim.
Şimdi zamlarla siz hesaplayın.
Karlı mı? Hiç yoktan iyidir. Oğlum için monitör, klavye ve maus aldım buradan gelen 300-500 neyse içine ekledim.
Şu an ETH düşük aylık getiri de düşük bu kar için.
Haber olurken, internette araştırma yaparken sürekli kazım açık.
Şunu da ekleyeyim evde olmadığım sürece kesinlikle çalıştırmıyorum, ne olur ne olmaz. :)
Buna kesinlikle katılmıyorum, oyun oynarken kartlar daha fazla ısınıyor.

O kart aylık maksimum 100 TL yakar gerekli ayarları yaparsan oda çok zor bir ihtimal. Ayrıca 1 yapıp 2 ay yapmamanın mantığı ne?

Ayarlardan kastınız nedir mesela? Power limit gibi bir şey mi? Bende 1660 Super ile yapıyorum Windows'ta lakin elektrik tasarrufu nasıl yaparım tam bilgim yok. Ayarlarım bu şekilde sabit 33 mh/s alıyorum. HiveOs denedim lakin 33 mh/s dan daha az alıyorum ne kadar ayar yapsamda.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    205,8 KB · Görüntüleme: 41

Geri
Yukarı