RTX 2060 MSI Afterburner power limiti 100'e çıkıyor

Yunus 3349

Femtopat
Daha fazla  
Bende Gigabyte RTX 2060 var o da 82 dereceyi buluyor. MSI Afterburner'de Power limiti otomatik. İlk açtığımda kendiliğinden 100 oluyor. Neden?

Gpu hizida başka yerlerde izlediğimde 1920 falan sabit görünüyor bendeki de1880 1800 1875 1900 faln diye inip çıkıyor 1800 ile 1920 arasında neden acaba birde pover limit aftetburnerle 100 olarak görünüyor sona kadar gelmiş şekilde ben hiç ellemedn olmuş bir şekilde geliyor başka yerlerde okadar yüksek göremedim kimsede ...

100'ü sıfır kabul ediyor olabilir. Yani %100 arttırdığında %101 gibi.
(Kendi normal değeri %100 kabul ediyordur)
Pover limit direk sonda görünüyor başka artıracak bir yer yok ancak düşünebiliriz ilk kurduğunda öyle geldi yenile sekmesi var bide standartlara dönsün diye ona bassam bile gene yüzde kalıyor ancak ben pover limiti 89 falan çekersen sıcaklığı 76 77 75 diye geziyor ama kendi geldiği gibi bırakırsam 82 81 diye geziyor sıcaklığı bilmiyorum normalmi degilmi birde gpu hızı sürekli kendiliğinden değişiyor 1920 ile 1800 arasında normalde başka yotube videolarına bakıyorum da hep sabit kalıyor onlarda sıcaklıkta hiç okadar yüksek değil... Ne önerirsiniz ikinci el aldım 12 ay garantisi var ütopya acaba pover limitini dusureyim yoksa 82 derece zarar verirmmi

GPU hizida başka yerlerde izlediğimde 1920 falan sabit görünüyor bendeki DE1880 1800 1875 1900 faln diye inip çıkıyor 1800 ile 1920 arasında neden acaba bir de pover limit aftetburnerle 100 olarak görünüyor sona kadar gelmiş şekilde ben hiç ellemedn olmuş bir şekilde geliyor başka yerlerde o kadar yüksek göremedim kimsede...

MHz konusunda değişkenlik gösterebilir sıcaklıktan dolayı MHz kısıyorda olabilir. Kaç derecede çalışıyor kart?
Power limit konusunda otomatik ayar yapmış olabilir. Güç limiti arttırmak direk bir etkisi yok sadece yolunu açıyorsun. İsterse kullanması için. Eğer ısınmıyorsa dokunmayabilirsin.

Ek :O zaman kartın önceki sahibi öyle ayarlamış olabilir dostum. Limiti o çekmiştir kayıtlı kalmıştır.
Mhz konusunda sanırım nvdia 83 dereceden sonra kısıyordu.

MHz konusunda değişkenlik gösterebilir sıcaklıktan dolayı MHz kısıyorda olabilir. Kaç derecede çalışıyor kart?
Power limit konusunda otomatik ayar yapmış olabilir. Güç limiti arttırmak direk bir etkisi yok sadece yolunu açıyorsun. İsterse kullanması için. Eğer ısınmıyorsa dokunmayabilirsin.
Dokunmassam 82 derecde çalışıyor GTA 5. Falan 81 oluyor eğer pover limiti dusurursem yüzde 89 falan 75 76. Geziyor öyle.. ama fps kaybı olurmu öyle bencmarkta baktimda sanki problem yok gibi birde ekran kartı çektiği güce bakiyom bazen 170 vat çekiyor yazıyor MSI aftetburnerle.. 150 oluyor 160 oluyor 170 kadar çıkıyor pover limit sondayken.

Dokunmassam 82 derecde çalışıyor GTA 5. Falan 81 oluyor eğer pover limiti dusurursem yüzde 89 falan 75 76. Geziyor öyle.. ama fps kaybı olurmu öyle bencmarkta baktimda sanki problem yok gibi birde ekran kartı çektiği güce bakiyom bazen 170 vat çekiyor yazıyor MSI aftetburnerle.. 150 oluyor 160 oluyor 170 kadar çıkıyor pover limit sondayken.
Bu aguztos ayında normalmi acaba kasninin yani açık önde bir fan tek var önümde ızgara li uyani mes .sayılır bu şekilde sıcaklık değerleri..

Dokunmazsam 82 derecde çalışıyor GTA 5. falan 81 oluyor eğer pover limiti dusurursem yüzde 89 falan 75 76. geziyor öyle. Ama FPS kaybı olur mu öyle bencmarkta baktimda sanki problem yok gibi bir de ekran kartı çektiği güce bakıyorum bazen 170 vat çekiyor yazıyor MSI aftetburnerle. 150 oluyor 160 oluyor 170 kadar çıkıyor pover limit sondayken.

Anladım. Eski sahibi limiti yükseltmiş sanırım. Sen 0'a çekebilirsin. Hem dereceler azalıp rahatlar hem de tam MHz'de çalışır.

Geri
Yukarı