RTX 2060 notebookta GTA V düşük FPS veriyor

Ege_s35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Herkese selamlar. Bilgisayarım Omen 15 DC1001NT. Cihazda 16 GB RAM, i7-8750H ve RTX 2060 var. Bugün iç temizliğini yapıp Kryonaut sürdüm ve geri kapattım. Uzun süreden beri GTA 5 oynamıyordum ve GTA 5'e gireyim dedim. Bu arkadaş V-Sync açık da olsa kapalı da olsa 60 FPS'i geçmiyor. Hatta bazen 40'lara düşüyor. Ve ayarları da bu laptop için görece kısık. Normalde daha yüksek ayarda 90 civarı FPS aldığım laptop neden düşük FPS veriyor yardımcı ollabilir misiniz? Bu arada işlemci kullanımı %35'i ekran kartı kullanımı da %40'ı geçmiyor adamakıllı. Teşekkürler.

Hocam format atmayı denediniz mi sorun donanımsal değil de yazılımsal olabilir. DDU ile driver kaldırıp kurmayı oyunu silip yüklemeyi gibi çözümleri denediniz mi? Bir de bu sorun sadece GTA 5 de mi oluyor.

Hocam format atmayı denediniz mi sorun donanımsal değil de yazılımsal olabilir. DDU ile driver kaldırıp kurmayı oyunu silip yüklemeyi gibi çözümleri denediniz mi? Bir de bu sorun sadece GTA 5 de mi oluyor.
Diğer oyunları denemedim fakat yeni format attım 3-4 gün oluyor.

Diğer oyunları denemedim fakat yeni format attım 3-4 gün oluyor.

Format öncesi böyle bir sorun var mıydı?
BIOS, ekran kartı, chipset gibi önemli sürücüleri yüklediniz mi? Format öncesi Windows ayarları yaptıysanız tekrar yapın aynı şekilde NVIDIA denetim masasınıda. Ve oyunun çözünürlük ayarı ne durumda ekran kartınız çok düşük kullanımda çözünürlüğü arttırıp deneyin.

Son düzenleme:
Format öncesi böyle bir sorun var mıydı?
BIOS, ekran kartı, chipset gibi önemli sürücüleri yüklediniz mi? Format öncesi Windows ayarları yaptıysanız tekrar yapın aynı şekilde NVIDIA denetim masasınıda. Ve oyunun çözünürlük ayarı ne durumda ekran kartınız çok düşük kullanımda çözünürlüğü arttırıp deneyin.
Ekran kartı kullanımım arttı fakat CPU hala aynı değerlerde. Buna rağmen GTA 5'te maksimum 77'yi gördüm.

Ekran kartı kullanımım arttı fakat CPU hala aynı değerlerde. Buna rağmen GTA 5'te maksimum 77'yi gördüm.

Shadow settings, grass quality, particle effects gibi ayarları açın ve şuradan tüm suruculerinizi kontrol edin eski sürüm olan parçayı güncelleyin.

Geri
Yukarı