RTX 2060, Rust'da düşük GPU kullanımı

Keremmxo78

Hectopat
Merhaba, ben Rust oyununu oynarken ekran kartım %40'ı falan kullanılıyor, sizce az mı? Bana az geldi ama FPS'lerde herhangi bir sıkıntı yok 80-90 FPS alıyorum. Bu arada NVIDIA DLSS'i en fazla FPS almak için hangi moda getirmek lazım?

Sistemim:

R5 3600.
Gigabyte RTX 2060 D6.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
B450M S2H.
550W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Rust oyununu oynarken ekran kartım %40'ı falan kullanılıyor, sizce az mı? Bana az geldi ama FPS'lerde herhangi bir sıkıntı yok 80-90 FPS alıyorum. Bu arada NVIDIA DLSS'i en fazla FPS almak için hangi moda getirmek lazım?

Sistemim:

R5 3600.
Gigabyte RTX 2060 D6.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
B450M S2H.
550W PSU.

Konu dışı ama o işlemci hangi soğutucu ile soğutuyorsunuz?

FPS izlediğim testlere göre normal ancak GPU kullanım yüzdesi bana garip geldi.
Testlerde de aynı fakat olmaması gereken bir değer gibi düşünüyorum. Ayarlar Ultra değilse Ultra olması FPS bile artırabilir bence.

Sistemim:

R5 3600.
Gigabyte RTX 2060 D6.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
B450M S2H.
550W PSU.

Darboğaz mevcut. En yüksek ayarlara çekiniz.

Konu dışı ama o işlemci hangi soğutucu ile soğutuyorsunuz?
Stok soğutucu.
FPS izlediğim testlere göre normal ancak GPU kullanım yüzdesi bana garip geldi.
Testlerde de aynı fakat olmaması gereken bir değer gibi düşünüyorum. Ayarlar Ultra değilse Ultra olması FPS bile artırabilir bence.
Bu arada bu ekran kartınının %40'ı kullanılması sadece Rust'ta değil. Diğer oyunlarda da hep böyle. Fakat FPS'ler normal. Örneğin Gta 5'te high ayarlarda 100-120 FPS alıyorum. Rainbow Six'de Vulkan modu açıkken 220-300 arası alıyorum. Acaba bu ekran kartlarında olan bir durum mu? Çünkü her oyunda %40-50'si kullanılıyor ama tam FPS'i alabiliyorum. Örneğin az önce Gta 5 girdim ve High ayarlarda 100-130 FPS arası oynuyorum.

Geri
Yukarı