RTX 2060 Ryzen 3600 sistem vs R5 3500X RTX 2060 Plus sistem

Bütçe
10.000

Polestar25

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar-selamlar
Öncelikle hatam varsa şimdiden özür dilerim.
Ve şimdiden vakit ayırıp yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Şu an halihazırda 2X gainward RTX 2060 ile ETH mining yapıyorum ama normal oyun oynamak ve normal kullanım için bilgisayarım yoktur bu vesile ile bilgisayar almam gerek ve içindeki ekran kartını yine miningde kullanıp sisteme daha uygun fiyatlı bir kart takıp kullanacağım.

İki farklı sistem buldum daha mantıklı sistem ya bana rastlamadı ya da ben pek anlamıyorum bursa içi elden teslim alacağım bundan dolayı şu sistem daha iyi ve aynı para diyeceğiniz bir sistem olursa onu da alabilirim.

Hangi sistemi seçmeliyim nedenleri ile açıklarsanız sevinirim ya da bu sistemlerdense şunu al dediğiniz var mı bir de bu sistemlere bu fiyatlar normal mi acaba?

1. sistem.
8.250₺ pazarlıkla 8.000₺ ye düşürmeye çalışacağım.
Benim gördüğüm avantajları AMD Ryzen 3600 ve Gigabyte anakartı.
Eksileri ise bir arkadaşıma göre diğer sistemde olan Galax RTX 2060 Plus ex ekran kartı ASUS'un ekran kartından iyiymiş.
6 ay önce toplanmış.
ASUS RTX20606 GB 192 bıt GDDR6 ekran kartı.
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
AMD Ryzen 3600 işlemci.
AMD işlemci fan soğutucu.
Corsair MP MB/SN-2000MB/SN NVMe M.2 SSD.
Frisby 600W /4 RGB fan donanımlı kasa sıfırı 700 TL RAM Kingston Hyper X Fury 16 GB.

2. sistem.
8.000₺ normalde 8.500₺ yazmıştı son oluru 8.000₺ dedi arkadaş sağ olsun.

Benim gördüğüm ve arkadaşımın söylediği artıları.
Arkadaşım 3500X 3600'den daha iyidiri dedi çarpanları açıkmış bu nedenle daha iyi OC yapılırmış ve Galax ekran kartı ASUS model ekran kartı daha iyiymiş ve bir de High Power daha iyiymiş diğer sisteme göre.
1.5 sene garantisi varmış tüm ürünlerin.

ASRock B450M-HDV anakart.
AMD Ryzen 5 3500X.
Neo Forza 16 GB(2×8GB) 3200MHz Black faye DDR4 PC RAM.
Galax RTX2060 Plus ex 6 GB (1-Click OC) 192bit GDDR6 RTX 2060 ekran kartı SanDisk SSD Plus MB/s SSD - (sdssda-480G-G26)
Dark Diamond Pro 4x12cm frgb.
High Power 700W 80+ Bronze eco.

İşlemci kısmında 3500X 3600'den daha iyi diye bir şey yok. 3600 daha iyi.

ASUS model ekran kartı diyoruz ama hangi modeli? Phoenix var Dual var TUF Gaming var ROG STRIX var hangisi?

İkinci sistemin PSU'su daha iyi ilk sistemin PSU'su Frizby, High Power daha kaliteli üretim yapıyor Frizby'den.

İkinci sistem bana daha ideal geldi ancak işlemci konusunda daha iyi değil. Genel olarak parçaları daha iyi en basitinden PSU'su daha güvenilir. İlk sistemde PSU yüzünden sistem stabilite sorunları yaşayabilir. Ekran kartı da tek fanlı Phoenix modeli ise ilk sistemi tavsiye etmem. Bence ikinci sistem alınsa daha iyi.

İşlemci kısmında 3500X 3600'den daha iyi diye bir şey yok. 3600 daha iyi.

ASUS model ekran kartı diyoruz ama hangi modeli? Phoenix var Dual var TUF Gaming var ROG STRIX var hangisi?

İkinci sistemin PSU'su daha iyi ilk sistemin PSU'su Frizby, High Power daha kaliteli üretim yapıyor Frizby'den.

İkinci sistem bana daha ideal geldi ancak işlemci konusunda daha iyi değil. Genel olarak parçaları daha iyi en basitinden PSU'su daha güvenilir. İlk sistemde PSU yüzünden sistem stabilite sorunları yaşayabilir. Ekran kartı da tek fanlı Phoenix modeli ise ilk sistemi tavsiye etmem. Bence ikinci sistem alınsa daha iyi.
Asus dual rtx 2060
Galax rtx 2060 plus ex
Mining de kullandığım power corsair 850w mining ile işim bitince o poweri kullana bilirim
Ve şunu da belirteyim ne kadar sürer hiçbir fikrim yok ama ilk etapta sistemde RTX 2060'ı kullanmayacağım daha uygun bütçeli bir kart alıp oyun oynayacağım 2060'ı rige takacağım.
Yardım

Son düzenleme:
Asus dual rtx 2060
Galax rtx 2060 plus ex

Aralarında pek fark yok bunların. Galax'ı alabilirsiniz.

Ve şunu da belirteyim ne kadar sürer hiçbir fikrim yok ama ilk etapta sistemde RTX 2060'ı kullanmayacağım daha uygun bütçeli bir kart alıp oyun oynayacağım 2060'ı rige takacağım.

2060'ı rige takana kadar kullanın. Sonrasında tekrar rigden sökmek zorunda kalırsanız mining ile yorulmuş bir kart kullanmayın derim.

Şu anda ikinci elde temiz ekran kartları bulunmakta 0 ekran kartları ateş pahası. Tabii 0 istiyorsanız ona diyecek bir şey yok.

Merhabalar-selamlar
Öncelikle hatam varsa şimdiden özür dilerim.
Ve şimdiden vakit ayırıp yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Şu an halihazırda 2X gainward RTX 2060 ile ETH mining yapıyorum ama normal oyun oynamak ve normal kullanım için bilgisayarım yoktur bu vesile ile bilgisayar almam gerek ve içindeki ekran kartını yine miningde kullanıp sisteme daha uygun fiyatlı bir kart takıp kullanacağım.

İki farklı sistem buldum daha mantıklı sistem ya bana rastlamadı ya da ben pek anlamıyorum bursa içi elden teslim alacağım bundan dolayı şu sistem daha iyi ve aynı para diyeceğiniz bir sistem olursa onu da alabilirim.

Hangi sistemi seçmeliyim nedenleri ile açıklarsanız sevinirim ya da bu sistemlerdense şunu al dediğiniz var mı bir de bu sistemlere bu fiyatlar normal mi acaba?

1. sistem.
8.250₺ pazarlıkla 8.000₺ ye düşürmeye çalışacağım.
Benim gördüğüm avantajları AMD Ryzen 3600 ve Gigabyte anakartı.
Eksileri ise bir arkadaşıma göre diğer sistemde olan Galax RTX 2060 Plus ex ekran kartı ASUS'un ekran kartından iyiymiş.
6 ay önce toplanmış.
ASUS RTX20606 GB 192 bıt GDDR6 ekran kartı.
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
AMD Ryzen 3600 işlemci.
AMD işlemci fan soğutucu.
Corsair MP MB/SN-2000MB/SN NVMe M.2 SSD.
Frisby 600W /4 RGB fan donanımlı kasa sıfırı 700 TL RAM Kingston Hyper X Fury 16 GB.

2. sistem.
8.000₺ normalde 8.500₺ yazmıştı son oluru 8.000₺ dedi arkadaş sağ olsun.

Benim gördüğüm ve arkadaşımın söylediği artıları.
Arkadaşım 3500X 3600'den daha iyidiri dedi çarpanları açıkmış bu nedenle daha iyi OC yapılırmış ve Galax ekran kartı ASUS model ekran kartı daha iyiymiş ve bir de High Power daha iyiymiş diğer sisteme göre.
1.5 sene garantisi varmış tüm ürünlerin.

ASRock B450M-HDV anakart.
AMD Ryzen 5 3500X.
Neo Forza 16 GB(2×8GB) 3200MHz Black faye DDR4 PC RAM.
Galax RTX2060 Plus ex 6 GB (1-Click OC) 192bit GDDR6 RTX 2060 ekran kartı SanDisk SSD Plus MB/s SSD - (sdssda-480G-G26)
Dark Diamond Pro 4x12cm frgb.
High Power 700W 80+ Bronze eco.
arkadaş bi tık fırsatçılığa kaçmış sanırım 3600 3500X'ten daha iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı