RTX 2060 sistem düşük GPU kulllanımı

İsterseniz monitör hakkında konu açın yardım edelim.
Açtım onay bekliyor
Onaylandı isterseniz cevaplayabilirsiniz
Bakmamışım buna direk konu için yazdım. Monitörü değiştirmelisin.4:3'te işlemciye yük biner genellikle. Bu da darboğaza sebep olur.

Çözünürlük düşerse güçlü bilgisayarda darboğaz olur.
Bu arada 16:9 benim monitörüm
Arkadaşlar başka bi konuya baktım ordaki arkadaş 60 hzden 144hzye geçmenin gpu kullanımına etkisi olmıyacağını söylemiş kafam karıştı yardımcı olur musunuz?
Arkadaşlar başka bi konuya baktım ordaki arkadaş 60 hzden 144hzye geçmenin gpu kullanımına etkisi olmıyacağını söylemiş kafam karıştı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Açtım onay bekliyor.
Onaylandı isterseniz cevaplayabilirsiniz.

Bu arada 16:9 benim monitörüm.
Arkadaşlar başka bir konuya baktım oradaki arkadaş 60 Hz'den 144Hz'ye geçmenin GPU kullanımına etkisi olmıyacağını söylemiş kafam karıştı yardımcı olur musunuz?
Arkadaşlar başka bir konuya baktım oradaki arkadaş 60 Hz'den 144Hz'ye geçmenin GPU kullanımına etkisi olmıyacağını söylemiş kafam karıştı yardımcı olur musunuz?

144 Hz yenileme hızıyla ilgili FPS oyunlarından çok etkisi olacak ama darboğazı engellemez. 1080p ile darboğazı çözceksin.

1600x900 çözünürlüğüm var ama oyun içinde ayarlan 1080p yapıp test edebiliyorum orada bir fps değişimi olmuyor sebebi nedir yeni monitör almadan farkı göremez miyim ?

Geri
Yukarı