RTX 2060 sistem Valorant'ta 80 dereceleri görüyor

Katılıyorum Valorant'ta işlemciniz 80 görüyorsa bu yetersizliginden, iyi hava akışı olmayışından veya termal macunun eskimesinden olabilir. Ama ekran kartin 80 derece geliyorsa sıkıntı cok daha büyük.
Doğrudur hocam. Zaten sıcak havadan dolayıda ekstra bir ısı var ne yazık ki. Ayriyeten şunu belirtmek isterim; sistemim yeni benim ve ona rağmen sadece bu oyunda böyle yüksek ısı görüyorum. Gta 5 veya Pubg gibi oyunlarda 55-60 derece varken, bu oyunda 74+ görüyorum. Yani oyundan kaynaklı da olabilir aslında bilemiyorum.

Kasanızı ve soğutmanızı öğrenebilir miyim?
Thermaltake V200TG RGB 3 Fanlı Siyah MidTower Oyuncu Kasası Fiyatı GAMETECH 5renk 1200rpm 12 cm Led Fan | Trendyol
ASUS OC Edition RTX 2060
ASUS Prime B365M-K
G.Skill 16 RAM
1 TB HDD S.
SD yok

Valorant'ta bile 80 dereceleri görüyor.
Kasa marka, model?
Kasa içi havalandırma kötü olabilir.
Thermaltake V200TG RGB 3 Fanlı Siyah MidTower Oyuncu Kasası Fiyatı GAMETECH 5renk 1200rpm 12 cm Led Fan | Trendyol

Kasanızın yan kapağını çıkartıp tekrar deneyin, eğer sıcaklık değişirse hava akımı tam sağlanmıyor demektir. Kasanız ferah bir yerde mi?

Monitör yazmamış arkadaş o yüzden ben FreeSync monitör alana kadar V-Sync kullanıyordum her oyunda kırılmalar gözümü agrıtıyordu.
hocam monitör su Rampage Bright RM-68 27" 144Hz 1ms (HDMI+DVI+Display) Curved Fiyatı
normal pc masasının alt bölümünde
Oyundan kaynaklı olabilir mi acaba hocam. Çünkü diğer oyunlarda sorun yokken sadece bunda böyle yüksek ısı alıyorum bende. Sende de eğer sadece bu oyundaysa eğer, sanırım oyundan kaynaklı sorun. Yinede ek olarak fan ve termal macun için baktır derim.
termal macunun bittiğini düşünmüyorum. bütün ne açsam 80 derecenin altında anlamadım
Kasanızın yan kapağını çıkartıp tekrar deneyin, eğer sıcaklık değişirse hava akımı tam sağlanmıyor demektir. Kasanız ferah bir yerde mi?
kasa normal çalısma masalarının alt bölümünde
İşlemci belki 80 derece ? Belki kötü kasası var lütfen boş yorum yapmayın. Kasanız nedir ? Termal macununuzuda yenileyin.

Son düzenleme:
hocam monitör su Rampage Bright RM-68 27" 144Hz 1ms (HDMI+DVI+Display) Curved Fiyatı
normal pc masasının alt bölümünde

termal macunun bittiğini düşünmüyorum. bütün ne açsam 80 derecenin altında anlamadım

kasa normal çalısma masalarının alt bölümünde

Kasanızda sorun yok. Aynısını ben kullanıyorum cok kaliteli. Ayrıca işlemci modeliniz nedir?

Kasanın sagı solu önü kapalıysa ve kasanın hava akışı kötüyse dogal ben kasayı hava alan ve egzoz fanlar taktık işlemci 99'dan 85'e düştüydü tabii o zaman i3'den i7'e geçtik stok sogutucu yetmedigini bilmiyordum birkaç gün 99 derece kullandık.

Yeni konular

Geri
Yukarı