RTX 2060 sistemde FIFA'da ani FPS düşüşleri olur mu?

deadstoryxd

Centipat
Daha fazla  
RTX 2060 ekran kartım var izlediğm videolarda adam gol attığında animasyon gelince FPS 30'a düşüyordu. Bu düzeldi mi bende yaşar mıyım?

RTX 2060 ekran kartım var izlediğm videolarda adam gol attığında animasyon gelince FPS 30'a düşüyordu. Bu düzeldi mi bende yaşar mıyım?

FIFA oyununda yanlış bilmiyorsam ana ekranda, animasyonlarda 30FPS sabit kalıyor sadece maçtayken kendiniz oynadığınızda 60 ve daha yüksek FPS alıyorsunuz. Bu ekran kartı ile ilgili değil tamamen oyunla alakalı bir şey.

Eğer bunu düzeltmek istiyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonunu kapatıp oyun içinden V-Sync açarsanız oyundaki bütün FPS kısıtlamalarını yok edebilirsiniz.

Not: Bunu bütün oyunlarda yapabilirsiniz, mesela Apex Legends NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonu kapatınca ve oyundan açınca oyunda 144 değil daha fazla FPS alabilirsiniz.

FIFA oyununda yanlış bilmiyorsam ana ekranda, animasyonlarda 30FPS sabit kalıyor sadece maçtayken kendiniz oynadığınızda 60 ve daha yüksek FPS alıyorsunuz. Bu ekran kartı ile ilgili değil tamamen oyunla alakalı bir şey.

Eğer bunu düzeltmek istiyorsanız NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonunu kapatıp oyun içinden V-Sync açarsanız oyundaki bütün FPS kısıtlamalarını yok edebilirsiniz.

Reis FIFA'da istedeğim FPS sabit var mı yoksa V-Sync mi?

Hemen anlatıyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonu kapalı yapın uygula deyin, oyun içi ayarlardan "V-Sync" veya "düşey senkronizasyon" açın ve oyundaki bütün FPS kısıtlamaları kalkacaktır.

1679080981020.png

Yeni konular

Geri
Yukarı