RTX 2060 sistemde iki ekran kullanırken birinde görüntü gidiyor

Daha fazla  
Merhaba. Elimde 2 adet monitör var. Ekran kartım ise MSI RTX 2060 GAMING Z, tek monitör olarak kullanırken sorunum yok fakat 2. monitörü HDMI ile bağlıyorum. 1. monitörü ise DP port ile. DP port bağlı olan yani ana monitörümün 15-20 dakikada bir 3-4 saniye kadar ses ve görüntüsü gidiyor sonra geliyor. Fakat 2. monitörümde hiçbir sorun olmuyor. 2. monitör yerine TV ile denedim sonuç gene aynı. Ekranı genişlet seçeneğinde de yinele seçeneğinde de bu sorun ile karşılaşıyorum. Bunun çözümü nedir? Bilgisayarı bir arkadaşımdan aldım henüz 1 senelik, kendisi çift monitörle sıkıntısız kullanıyordu. Aldıktan sonra yaptığım tek şey format atıp BIOS güncellemek oldu. Bu yüzden olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma gelebilir ama sorunun prizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İkinci monitörü normal prize takıp kullanır mısınız? Büyük ihtimal yükü kaldıramayıp voltaj dalgalanmasına sebep oluyor.
İkinci monitör normal prizde zaten. Geçenlerde prizle ilgili problem yaşamıştım ana monitörde sürekli görüntü gidip geliyordu prizi değiştirdiğimde sorun düzelmişti. Zaten sorunu ana monitörde yani 1. Monitörde yaşıyorum sadece 2. Monitörü taktığımda. İkiside şuan farklı prizlerde. 1 prize çoğaltıcı çoğaltıcının üstünde kasa + monitör + uzatma takılı uzatmadada 2. Monitör takılı. Acaba yük fazla mı geliyor
İkinci monitör normal prizde zaten. Geçenlerde prizle ilgili problem yaşamıştım ana monitörde sürekli görüntü gidip geliyordu prizi değiştirdiğimde sorun düzelmişti. Zaten sorunu ana monitörde yani 1. Monitörde yaşıyorum sadece 2. Monitörü taktığımda. İkiside şuan farklı prizlerde. 1 prize çoğaltıcı çoğaltıcının üstünde kasa + monitör + uzatma takılı uzatmadada 2. Monitör takılı. Acaba yük fazla mı geliyor

Bütün ekipmanlar dandik bir priz çoğaltıcısına bağlı bu arada. Sebebi bu olabilir mi ? Bu çoğaltıcıya 850watt psu 2ekran 1 televizyon ve 1 uzatma kablosu takılı.

Son düzenleme: