RTX 2060 sistemde oyunlar bulanık ve pikselli

İstediğiniz ekran kartını alın bu sorun düzelmez.
Oyunla alakalı bir durum.

Katılmıyorum RX 580 le Hitman 3 Gears of War 5 butun oyunları oynadım. Görüntüde en ufak dalgalanma yoktu. RTX 2060 alıp RX 580'dekı canlılıgı gorememek ne bileyim.
Sorun için önerisi olan yokmu hala devam etmekte

Son düzenleme:
Katılmıyorum RX 580 le Hitman 3 Gears of War 5 butun oyunları oynadım. Görüntüde en ufak dalgalanma yoktu. RTX 2060 alıp RX 580'dekı canlılıgı gorememek ne bileyim.
Sorun için önerisi olan yokmu hala devam etmekte
Ne yaptın çözüm bulabildin mi? Aynı sistemde farklı bir ekran kartıyla deneme şansın var mı? Veya 2060'ı farklı bir sistemde deneyebilir misin?

Ne yaptın çözüm bulabildin mi? Aynı sistemde farklı bir ekran kartıyla deneme şansın var mı? Veya 2060'ı farklı bir sistemde deneyebilir misin?
Sorun hala var rx 570 var bitane onu deniyecem 1-2 güne
Sorun hala var rx 570 var bitane onu deniyecem 1-2 güne
Assansins creid origins indirdim.beyler sorun tam olarak bu.isaretli yerlere yakınlaştırarak bakin butun oyunlarda boyle pikseller beliriyor ekran kartinda sorun olabilir mi?
yardımcı olucak yokmu arkadaslar

Dosya Ekleri

• SAVE_20210325_051839.jpg
    SAVE_20210325_051839.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran görüntüsü 2021-03-25 172923.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-25 172923.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
2 sene sonra belki çözüm bulmuşsundur diye yazıyorum, bu süre zarfında öğrendiğin şeyler oldu mu?. Aynı sorun bende var kafayı yiyeceğim oyunlar çamur gibi bulanık, texture shimmering de var. Youtube veya başka yerde videolar asla hd değil 1080p video 480 gibi

2 sene sonra belki çözüm bulmuşsundur diye yazıyorum, bu süre zarfında öğrendiğin şeyler oldu mu?. Aynı sorun bende var kafayı yiyeceğim oyunlar çamur gibi bulanık, texture shimmering de var. Youtube veya başka yerde videolar asla hd değil 1080p video 480 gibi
Olası çözümler;
-HDMI kablonu değiştir, mümkünse kaliteli bir DP kablo al.
-PSU ile yapılabilecek bütün çözümleri dene (güç kablosu değiştir, psu değiştir vs.)
-Bunlardan hiçbiri olmazsa prizdeki topraklamayı kontrol et.
-Monitörün güç kablosunu değiştir.
-Format at (Şahsen ben bunu sorunu yaşarken format attığımda düzeliyordu, bilgisayara reset attığımda yeniden oluyordu)
Ben HDMI kablodan DP kabloya geçtiğimde zaten görüntüde büyük fark gördüm (DP kablo görüntü kalitesini etkilemez diyorlar ama bence renkleri, detayları vs. daha detaylı gösteriyor)
DP kablodan sonra sorun büyük oranda düzeldi, ardından PSU değiştirdim neredeyse tamamen düzeldi, ondan sonra zaten komple sistemi değiştirdim.
Bana kalırsa donanımsal olarak olası çözümler bunlar, oynadığım oyunlardan gram zevk almıyordum, grafikler full ama yoldaki çamurlar felan iğrenç gözüküyordu.

Ben o günden sonra bilgisayarın çoğu parçasını değiştirdim. Rdr2'de normal ayarlarda hâlâ bir bulanıklık var ama çözünürlük ölçeğini yükseltip kullanıyorum. Yeni çıkan güncel oyunlarda bulanıklık konusunda sıkıntım olmadı. Ben de eskisi gibi dikkat etmiyorum zaten artık. Titreme ise bazı oyunlarda hâlâ var.

Geri
Yukarı