RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7'de denesem işe yarar mı? Normalde bu tarz ayarları özellikle regedit ayarlarını hep gereksiz ve işe yaramaz bulurum ama bir denemek isterim yedek alarak.
Dediğim gibi bunlar ve daha fazlası eski işletim sistemlerinde zaten yapılırdı . Buradakiler sadece bir bölümü... Microsoft şimdilerde her ne kadar default bırakın desede malesef öyle olmadığını görüyorum çünkü bilgisayar da gerçekten belirgin rahatlama ve hızlanma oluyor. Dizginlerinden kurtuluyor. Sadece oyunlar değil müzik de öyle...Burda ve konuda paylaştıklarım zaten denenmiş işlerdir. Risk alarak yaptığım herşeyi de paylaşmıyorum...

Aşağıdaki ayarlamalar 16GB sistem remi ve i7-8700K' ya göre düzenlenmiştir...
yenireg.PNG

Son düzenleme:
Dediğim gibi bunlar ve daha fazlası eski işletim sistemlerinde zaten yapılırdı. Buradakiler sadece bir bölümü... Microsoft şimdilerde her ne kadar default bırakın dese de maalesef öyle olmadığını görüyorum çünkü bilgisayar da gerçekten belirgin rahatlama ve hızlanma oluyor. Dizginlerinden kurtuluyor. Sadece oyunlar değil müzik de öyle...burada ve konuda paylaştıklarım zaten denenmiş işlerdir. Risk alarak yaptığım her şeyi de paylaşmıyorum...

Aşağıdaki ayarlamalar 16 GB sistem RAM'i ve i7-8700K'ya göre düzenlenmiştir...
Eki Görüntüle 894478

Hangi ayarları önerirsiniz peki bende bir bakayım o halde? Benim 8 GB RAM'im var bu arada nasıl olmalı ayarlar?

Hangi ayarları önerirsiniz peki bende bir bakayım o halde? Benim 8 GB RAM'im var bu arada nasıl olmalı ayarlar?
Donanımhaberdeki konuda detayları var gerçi ama yazayım

FX-8300

SecondLevelDataCache L2 önbelleği 4X2048= 8192Kb
ondalık 8192 veya onaltılık 2000

ThirdLevelDataCache L3 önbelleği 8192Kb
ondalık 8192 veya onaltılık 2000

IOPageLockLimit
8Gb sistem remi x 1024 x 1024 x 128 =1073741824 byte
ondalık 1073741824 veya onaltılık 40000000

DisablePagingExecutive değeri 1 yapın
LargeSystemCache değerini 1 yapın

SessionPoolSize ondalık 48 veya onaltılık 30
SessionViewSize ondalık 96 veya onaltılık 60

Yukarıdaki değerlerde güvenli limanda kalın veya risk alırım diyorsanız. altakinden devam edin
SessionPoolSize ve SessionViewSize değerlerini yukardaki değerlerle başlayın sonra farkı görmek için artırın önerilen 16'nın katları olacak şekilde her ikisinin toplam da 512' yi geçmesin şeklinde.

mesela

SessionPoolSize ondalık 128 veya onaltılık 80
SessionViewSize ondalık 384 veya onaltılık 180

veya

SessionPoolSize ondalık 192 veya onaltılık C0
SessionViewSize ondalık 320 veya onaltılık 140

PC' yi yeniden başlatmayı unutmayın!

Son düzenleme:
O bana da geldi. Update ayarlarından güncellemeleri yüklemeden önce bana sor gibi bir ayar olması gerek oradan istediğiniz güncellemeyi seçip yüklersiniz. Sürüm güncellemesi hariç bende bakamadım.

Bu arada gelişme var mı oyunlarda?

Hocam ne yaptın sonuç nedir? İnternetim çok yavaş olduğu için boşuna denemek istemiyorum bende uzun süredir aklıma geldikçe boş kaldıkça bu sorunu araştırıyorum sen gibi denemediğim parça kalmadı onu da değiştireyim bunu da derken sıfırdan PC topladım resmen çok fazla zarara girdim. Eğer çözüldüyse deneyeceğim.

İşin orasını ben de anlamadım. Xbox One S'e sahibim, hiçbir oyunda FPS düşmesi falan yaşamıyorum.

Tesisata baktıramadım, baktıracağım yakında. Öncesinde bir regülatör almayı düşünüyorum. Yabancı forumlarda "kirli elektrik" dolayısıyla bunun yaşandığı, bir UPS veya regülatör ile çözülebileceği söylenmiş, bilemiyorum.

Ben de geçtiğiniz tüm yollardan geçtim yapmadığım şey kalmadı. Abartmıyorum yapmadığım hiçbir şey kalmadı. Konularda bahsi geçen geçmeyen ne varsa denedim UPS bile denedim. Farklı evlere semtlere mahallelere gittim araç ile her yere gittim hiçbir şey cözemedi. Bedaş'a bile mail attım. Komple tesisat yeniledim her şeyi sıfır garantili aldım. 3 farklı PC de de aynı sorun devam etmekte.
Dostum ben de BIOS’a gömülü orjinal Windows 10 Home mevcut. Bunun için hangisini indirmeliyim sence? Bir de dedigim gibi 2020 Nisan ayı öncesi için hangi sürümü indirmeliyim? Teşekkürler.

Denedim, olumlu sonuç vermedi.

Arkadaşın attığı sitede 1607 yok sanırım 1809 var en eski.
1607'yi Rufus yolu üzerinden buldum ve bende bunu hiç denememiştim sürücü kaynaklı olabilir olarak yorumlarda bulunulmuştu. Belki faydası olur diye hazırlıyorum sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Son düzenleme:
Bende Ryzen 3 1200AF ve RX 560 lı sistemde yaşıyorum. Sorun şu ki GTA V de 59 FPS ve altı kasıyorken CS:GO da kasmadı, anlamadım ben bu durumu: :/

Ben de geçtiğiniz tüm yollardan geçtim yapmadığım şey kalmadı. Abartmıyorum yapmadığım hiçbir şey kalmadı. Konularda bahsi geçen geçmeyen ne varsa denedim UPS bile denedim. Farklı evlere semtlere mahallelere gittim araç ile her yere gittim hiçbir şey cözemedi. Bedaş'a bile mail attım. Komple tesisat yeniledim her şeyi sıfır garantili aldım. 3 farklı PC de de aynı sorun devam etmekte.

1607'yi Rufus yolu üzerinden buldum ve bende bunu hiç denememiştim sürücü kaynaklı olabilir olarak yorumlarda bulunulmuştu. Belki faydası olur diye hazırlıyorum sonuçları sizlerle paylaşacağım.
Çözüm olmadı mı?

Çözüm olmadı mı?

Hayır yok yazılımların tüm ayarlarından ve teknolojilerinden faydalanarak oyunları en oynanılabilir hale getirmeye çalışmaktan başka bir seçeneğim yok. hiçbir forum hiçbir PC'ci veya anlayan kişiler bu arızayı bu sorunu çözememekteler. İnan ben araştırmaktan da bıktım vazçgeçtim bir nevi.

Hayır yok yazılımların tüm ayarlarından ve teknolojilerinden faydalanarak oyunları en oynanılabilir hale getirmeye çalışmaktan başka bir seçeneğim yok. Hiçbir forum hiçbir PC'ci veya anlayan kişiler bu arızayı bu sorunu çözememekteler. İnan ben araştırmaktan da bıktım vazçgeçtim bir nevi.

Bende kardesim. Allah belasini versin nerede cozulmesi imkansiz sorunlar var bizi bulur. Bilgisayar aldim bu sorunla yuzlesmekten bilgisayardan soğudum yemin ederim.

Geri
Yukarı