RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaradı mı?
Biraz sıkıntı oldu açılırken falan geç açıldı bir kaç kez kapatıp açtım sonra normal açıldı w11 den w10 geçtim bu arada oyunları yükledim fark var ama tamamen bitmiş değil ya da ben tam yapamamış olabilirim kapatmayı
İşe yaradı mı?
Biraz sıkıntı oldu açılırken falan geç açıldı bir kaç kez kapatıp açtım sonra normal açıldı w11 den w10 geçtim bu arada oyunları yükledim fark var ama tamamen bitmiş değil ya da ben tam yapamamış olabilirim kapatmayı
İşe yaradığını anlayamadım çünkü değiştiremiyorum verdiğim linkten anladığım harici bir dtpm almam gerekiyor yoksa tümleşik olanı devre dışı bırakamıyorum

Son düzenleme:
Dediğim gibi bunlar ve daha fazlası eski işletim sistemlerinde zaten yapılırdı . Buradakiler sadece bir bölümü... Microsoft şimdilerde her ne kadar default bırakın desede malesef öyle olmadığını görüyorum çünkü bilgisayar da gerçekten belirgin rahatlama ve hızlanma oluyor. Dizginlerinden kurtuluyor. Sadece oyunlar değil müzik de öyle...Burda ve konuda paylaştıklarım zaten denenmiş işlerdir. Risk alarak yaptığım herşeyi de paylaşmıyorum...

Aşağıdaki ayarlamalar 16GB sistem remi ve i7-8700K' ya göre düzenlenmiştir...
Eki Görüntüle 894478
Hocam 16 GB ram ve I7 6700HQ ile bu ayarların tıpatıp aynısını yaparsam sorun olur mu?

Bende Windows güç planını Dengeli'ye alınca geçiyor sadece stuttering sorunu. Komple PC değiştirdim yine geçmedi. Herkes yüksek performans falan yapın der. Nedense bu şey bende böyle işlemiyor. Üstelik işlemci sıcaklığı 60'ı geçmiyor hiçbir zaman:D Sorun sıcaklık da değil yani.

Bende de Ryzen 5 2600, MSI RTX 2060 Gaming model ekran kartı var 16 GB RAM mevcut. Monitör 144 Hz 1 ms. Özellikle PUBG'de aşırı shuttering yaşıyorum 100 FPS altına inen yerlerde oyun akıcılığını kaybediyor. Genelde 130-144 sabitleniyor ama Map'de belli yerlerde akıcılık gidiyor. Aylardır yaşıyorum bu problemi ve çözemedim.

Dostum şu anda senin sorunun aynısını ben yaşıyorum cözdüysen bana da söyle ben de yapayım. 5600X, RTX3070 sistem var ama maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
G skills ram kullanıyorum uyumlu ram başka monitörde kullandım ama sorunu çözemedim
Nvidia denetim masasında 3D ayarların yönetilmesi bölümünde en altlarda bulunan:
Önceden oluşturulmuş sanal gerçeklik kareleri ayarını 4 yapın ve Üçlü ara belleklemeyi açın

illa v-sync açıyorsanız, oyun içinde v-sync varsa sadece onu açın ve nvidia denetim masasındakini kapatın. ( V-sync'i hem oyun içinde hem de denetim masasında açmayın, tercihinizi önce oyun ayarlarındaki v-sync açarak yapın, hatta münkünse her ikisini de kapatın)

Geri
Yukarı