RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shader caching olduğu için stutterden kaçamazsın. Stutterlerin sebebi bu. Bunu azaltmanın en iyi yolu:
1) SSD yoksa derhal SSD'ye geçmek.
2) RAM'lerin 60 altı ns olacak şekilde ayarla.

1TB SSD var 60 altı sn olacak derken nasıl ayarlayacağız.

Pek anlamadım dediğiniz az açarmışsınız.

RAM'ler 6000MHz CL36 olarak ayarlı

Cevabını bekliyorum kanka inşallah çözülür sorunum.

RDR2'yi Vulkan'a çekince droplar gitti garip.

Son düzenleme:
1TB SSD var 60 altı sn olacak derken nasıl ayarlayacağız.

Pek anlamadım dediğiniz az açarmışsınız.

RAM'ler 6000MHz CL36 olarak ayarlı

Cevabını bekliyorum kanka inşallah çözülür sorunum.

RDR2'yi Vulkan'a çekince droplar gitti garip.
Dediğim DDR4 için geçerli. DDR5 deneyimim yok.
Vulkana geçince geçtiyse o zaman DX12 ile alakalı bir durum. Yani mesela bazı oyunlarda sürekli drop oluyor. Bazen donanım kaynaklı oluyor. Sizin durumunuzda DX12 yazılımı ile alakalı.

Dediğim DDR4 için geçerli. DDR5 deneyimim yok.
Vulkana geçince geçtiyse o zaman DX12 ile alakalı bir durum. Yani mesela bazı oyunlarda sürekli drop oluyor. Bazen donanım kaynaklı oluyor. Sizin durumunuzda DX12 yazılımı ile alakalı.

Doğrudur dyigh light 2 de DX12 ile oynayınca drop oluyordu DX 11e geçince bir şey kalmıyor yazılımsal çünkü Cyberpunk 2077 bitirdim RTX Ultra ayarlarda sıkıntı olmadı hiç ufak drop bile olmadı DX 12 yazılımı ile alakalı demek ki sağ olasın cevabın için.

Vay be kaç sayfa konu hala bu b**ktan sorunu yaşıyorum her şeyi denedim ama her şeyi hala oluyor. Forza 4 mesela optimizesi çok iyi oynarken 0 micro stutter. Menü map yada herhangi bir yazı içeren yere girince micro stutter başlıyor. Last epochta aynı slotları temizlerken bişey yok ama yere gold düşsün üstüne mouse götürmemle micro giriyor. Envanterr açıyorum mouseu itemlerin üstünde gezdiriyorum fps düşüşü oluyor saçma sapan. Yani böyle ekran kartı sanki kendini eko mode alıyormuş

Vay be kaç sayfa konu hala bu b**ktan sorunu yaşıyorum her şeyi denedim ama her şeyi hala oluyor. Forza 4 mesela optimizesi çok iyi oynarken 0 Micro stutter. Menü map ya da herhangi bir yazı içeren yere girince Micro stutter başlıyor. Last epochta aynı slotları temizlerken bir şey yok ama yere Gold düşsün üstüne mouse götürmemle Micro giriyor. Envanterr açıyorum fareyi itemlerin üstünde gezdiriyorum FPS düşüşü oluyor saçma sapan. Yani böyle ekran kartı sanki kendini eko mode alıyormuş

Vallahi bugün itibari ile toplamda 6. yılımı verdim bu olaya :D Yaptıklarımı bir bilsen önümde saygı ile eğilir tebrik edersin :D

Yok bunun çözümü oyun ve PC aleminden öyle soğudum ki anlatamam. Cözdüğüm gün 2 adet adağım var onları bile adadım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı