Çözüldü RTX 2060 sistemde Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Çözüm
CS:GO oynarken 300 FPS alıyorum ama Valorant oynarken 160 ile 120 arası.Bence olay işlemci değil

Evet.
Oyunu dahili (Intel) ekran kartıyla çalıştırıyor olabilirsiniz hocam.
Arama yerine grafik ayarları yazın, açılan pencerede VALORANT'ı bulup sol tıklayın. Seçenekler deyin ve RTX 2060'ı seçin.
CS:GO oynarken 300 FPS alıyorum ama Valorant oynarken 160 ile 120 arası.Bence olay işlemci değil

Evet.
Arama yerine grafik ayarları yazın, açılan pencerede VALORANT'ı bulup sol tıklayın. Seçenekler deyin ve RTX 2060'ı seçin.

Çözüm
Windows 11 kullanıyorsan aynı sorunu kendim yaşadım. FPS 220'lerden 80'lere düşüyordu (diğer bütün oyunlar dahil) temiz bir formatla Windows 10 geçtim bütün güncellemeleri yaptım şu an sorunsuz.

Bilgisayara format atamam. Çok önemli dosyalar var.

Arama yerine grafik ayarları yazın, açılan pencerede Valorant'ı bulup sol tıklayın. Seçenekler deyin ve RTX 2060'ı seçin.

Dediğini yaptım ve bir şey gördüm güç planı dengelide ama yükseğe nasıl alacağımı bilmiyorum.

Hocam görev çubuğundaki sağ altta bulunan pil simgesine sağ tıklayın. Güç ve uyku ayarları seçeneğine tıklayın, açılan pencerede şu kısımda en iyi performans olarak seçin.

1689675051744.png

Hocam görev çubuğundaki sağ altta bulunan pil simgesine sağ tıklayın. Güç ve uyku ayarları seçeneğine tıklayın, açılan pencerede şu kısımda en iyi performans olarak seçin.

Eki Görüntüle 1866586

Tamamdır yaptım şimdi oyuna gireceğim. FPS değerlerini söylerim.

Çok teşekkür ederim artık en yüksek ayarlarda 300 FPS alıyorum.

@Adrastos hayırdır niye beğenmeme emojisi atıyorsun? Kendi yaptığım çözümü söylüyorum adam da da bazen RDR2 1 FPS'i geçmiyormuş.

Hocam Windows 11 10'a göre daha düşük FPS vermiyor mu? Belki Windows 11 yüklerim.

Hocam yükleyin çok iyi ama yükseltme ile geçme format ile geç ben yükseltme ile geçmiştim çok sorum yaşadım.

[hayırdır niye beğenmeme emojisi atıyorsun? Kendi yaptığım çözümü söylüyorum adam da da bazen RDR2 1 FPS'i geçmiyormuş.
Sorun Windows 11'den kaynaklanmadığı için beğenmeme emojisi atıyorum hocam. VALORANT'ta FPS düşük diye direkt olarak işletim sistemini değiştir çözümünü vermek doğru değil.

Geri
Yukarı