Çözüldü RTX 2060 sistemde Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Çözüm
CS:GO oynarken 300 FPS alıyorum ama Valorant oynarken 160 ile 120 arası.Bence olay işlemci değil

Evet.
Oyunu dahili (Intel) ekran kartıyla çalıştırıyor olabilirsiniz hocam.
Arama yerine grafik ayarları yazın, açılan pencerede VALORANT'ı bulup sol tıklayın. Seçenekler deyin ve RTX 2060'ı seçin.
RTX 2060 sistem ile 150 ile 120 FPS arası alıyorum. Normal mi?
Bendede benzer bi sorun mevcutdu.
Windows 11 kullanıyorsanız 10 a geçmenizi ( bende işe yaradı belki sizdede yarar)
Driver güncellik kontrolü
Ayarları iyi bi kontrol etmenizi tavsiye ediyorum bende oyun 4k daydı bi ara çünkü
Ve bence valorant zaten diğer oyunlara nazaran aşırı optimizasyon sorunlu bir oyun bunu göz önünde bulundurabilirisniz ekstra olarak bi sorum olacak diğer oyunlardada mevcutmu bu durum ?

Bende de benzer bir sorun mevcutdu.
Windows 11 kullanıyorsanız 10'a geçmenizi ( bende işe yaradı belki sizde de yarar)
Driver güncellik kontrolü.
Ayarları iyi bir kontrol etmenizi tavsiye ediyorum bende oyun 4K daydı bir ara çünkü.
Ve bence Valorant zaten diğer oyunlara nazaran aşırı optimizasyon sorunlu bir oyun bunu göz önünde bulundurabilirisniz ekstra olarak bir sorum olacak diğer oyunlarda da mevcutmu bu durum?

Evet hocam Windows 10, 11'e göre oyunlarda daha yüksek performans veriyor.

Laptop mu kullanıyorsunuz?

Evet.

İşlemciniz nedir?

i7 10875H 2.30 GHz.

Bende de benzer bir sorun mevcutdu.
Windows 11 kullanıyorsanız 10'a geçmenizi ( bende işe yaradı belki sizde de yarar)
Driver güncellik kontrolü.
Ayarları iyi bir kontrol etmenizi tavsiye ediyorum bende oyun 4K daydı bir ara çünkü.
Ve bence Valorant zaten diğer oyunlara nazaran aşırı optimizasyon sorunlu bir oyun bunu göz önünde bulundurabilirisniz ekstra olarak bir sorum olacak diğer oyunlarda da mevcutmu bu durum?

Bazı oyunlarda oluyor. Mesela RDR2 oynarken 1 FPS'den yukarı çıkmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı