RTX 2060 SUPER GPU Kullanımı Sorunu

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda GPU değeri %40 civarında kullanılmakta. İnternette test videolarında neredeyse aynı sistemde aynı oyunda %97 kullanılırken bende %40 kullanıyor. Bazı oyunların arayüzünde %98 kullanıyor fakat oyunun içine girince tekrardan düşüyor. Ekran kartı işlemci uyumuna baktığımda darboğaz olmadığını gördüm. Sıcaklık değerleri 60'ın üstüne çıkmıyor. Nedeni ne olabilir? Ekran kartında teknik bir porblem mi var acaba? Tüm ürünleri yeni satın aldım.

Sistem:
RTX 2060 Super Ventus 8 GB OC.
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
8 GB 3000MHz RAM.

monitörle alakalı çünkü rtx
@sofaly grafik ayarlarınızıda paylaşır mısınız artık lütfen?

Eğer en düşük grafik ayarlarında oynuyorsanız GPU kullanımının düşük olması gayet normal. Monitörünüzün de 900p olması çok büyük bir etken. 1080p monitörde GPU kullanımı ile alakalı bir sorun yaşamazsınız.
tüm ayarlar en yüksekte
@sofaly grafik ayarlarınızıda paylaşır mısınız artık lütfen?

Eğer en düşük grafik ayarlarında oynuyorsanız GPU kullanımının düşük olması gayet normal. Monitörünüzün de 900p olması çok büyük bir etken. 1080p monitörde GPU kullanımı ile alakalı bir sorun yaşamazsınız.
Tüm ayarlar en yüksekte.
Ama sizin dediğiniz ram sorunu da olabilir hangi oyunda oynuyorsunuz peki dostum?
Grafik ayarlarınız ne?
Çözünürlük ne?
Bunları belirtin ki yardımcı olalım.
crysis crysis 2 ac unity rainbow. Ayarlar en yüksekte. Çözünürlük 1600x900. Bir de 1080p'ye geçersem ciddi bir kullanım yüzdesi artışı olur mu?

Battlefield 1 gibi çoğu oyuna baktığınız zaman önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM yazar, ayarları yükseğe aldığı zaman 8 GB RAM yetersiz geliceği için sistem kendini frenler ve GPU kullanımı düşmeye başlar, donanımsal olarak arkadaşın tek sorunu bu, @KuoNN şu zeka küpünün neden hahaha attığını çok merak ediyorum daha dün uyarı aldım gene alacağım bu çocuklar yüzünden.

Bende bu sorunu yaşıyordum 16 GB'a yükseltince BF1'de FPS düşmelerim çözüldü, ama bu arkadaşın ki sürekli %40-%50'lerde seyrediyor, RAM'den kaynaklı olsa FPS düşmesi olur diye biliyorum.
Birisinin düşüncesiyle aynı düşünceye sahip olmadıklarında yoruma kahkaha atmaları gerçekten ayrı bir şey.

Takıldığım nokta şu ac unityde esc menüsüne geldiğimde kullanımı 97'ye çıkıyor 900p monitörden 1080p monitöre geçmek %50 oranında artış sağlar mı?
Hocam 1080p dede artış sağlanır 2K daha iyi olur. Evinizdeki TV 4K Yada 2K ise yada 1080p ise bir bakarmısınız
En yakın zamanda bütçeniz varsa 2K Monitör yoksa 1080p 144hz monitör alın hocam ama eğer TV niz 2K,4K,1080P ise bir bakarmısınız.

Hocam aynı sorundan ben de de var üstelik benim kart rtx 2080 super ve 3700x işlemci bf1 gibi oyunlarda 64 kişilik mape girince fps 110 lara kadar düşüyor gpu kullanımı da yüzde 50 lere düşüyor anlam veremedim

Birisinin düşüncesiyle aynı düşünceye sahip olmadıklarında yoruma kahkaha atmaları gerçekten ayrı bir şey.
Hahaha atmamın sebebi farklı düşünceye sahip olmam değil. Arkadaşın attığı yorumun, konu sahibinin sorunu ile alakası olmaması. Bu durumda beğeni veya muhteşem mi atmamı bekliyorsunuz? Gülüp geçtim ve emoji attım 🙃

Hocam aynı sorundan ben de de var üstelik benim kart rtx 2080 super ve 3700x işlemci bf1 gibi oyunlarda 64 kişilik mape girince fps 110 lara kadar düşüyor gpu kullanımı da yüzde 50 lere düşüyor anlam veremedim
2080super ise en az 2K örneğin bir monitör lazım Her neyse hocam bir TVde deneyin
çift uçlu hdmi kablosu yok
Ha tamam hocam denediğinizde bizi bilgilendiriniz hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı