RTX 2060 SUPER GPU Kullanımı Sorunu

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda GPU değeri %40 civarında kullanılmakta. İnternette test videolarında neredeyse aynı sistemde aynı oyunda %97 kullanılırken bende %40 kullanıyor. Bazı oyunların arayüzünde %98 kullanıyor fakat oyunun içine girince tekrardan düşüyor. Ekran kartı işlemci uyumuna baktığımda darboğaz olmadığını gördüm. Sıcaklık değerleri 60'ın üstüne çıkmıyor. Nedeni ne olabilir? Ekran kartında teknik bir porblem mi var acaba? Tüm ürünleri yeni satın aldım.

Sistem:
RTX 2060 Super Ventus 8 GB OC.
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
8 GB 3000MHz RAM.

Bu arada dsr ayarını denedim. Ne kadar etki eder bilmiyorum ama orada çözünürlüğü artırdım bir şey değişmedi
Hocam monitör 1080P veya 2K olmadıktan sonra birşeye yaramaz.

Hahaha atmamın sebebi farklı düşünceye sahip olmam değil. Arkadaşın attığı yorumun, konu sahibinin sorunu ile alakası olmaması. Bu durumda beğeni veya muhteşem mi atmamı bekliyorsunuz? Gülüp geçtim ve emoji attım 🙃

Bak haklıymışsın ben RAM ile ilgili olduğunu düşünmüştüm ama RAM okadar fark yaratmıyormuş, buna gülmek yerine düzgünce cevap versen daha güzel olur, yanlış bir bilgi verildiğinde o insanın hatasını düzeltmeye çalışman gerekiyor gülmen değil.

Hocam 1080p dede artış sağlanır 2K daha iyi olur. Evinizdeki TV 4K Yada 2K ise yada 1080p ise bir bakarmısınız
En yakın zamanda bütçeniz varsa 2K Monitör yoksa 1080p 144hz monitör alın hocam ama eğer TV niz 2K,4K,1080P ise bir bakarmısınız.
1080p televizyonda denedim. Crysis 2'de oran 60-70 civarına çıktı. Arada 80 civarını gördü. Assasins Creed Unity'de 70-85 arası oldu. Fakat AC Unity'de fpste genel bir artış olmadı. Hala 55-60 civarında fakat arada bir 80 falan oldu. İnternette gördüğüm kadarıyla daha düşük bir sistemde onlarda daha çok fps değeri veriyor. 60 fps oynarım fakat daha çok sistem isteyen bir oyun indirdiğimde daha mı kötü olur hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı